Снимка: lap.bg
-
-

LAP
Левски Лукойл спечели със 71:60 третия мач срещу Балкан от финалната серия за титлата в баскетболното първенство. Столичани спечелиха първите три части от двубоя, повеждайки с 24:15, след което записаха 16:13 и 20:18. В последната четвърт Балкан се хвърли на щурм и спечели частта с 14:11 , което обаче бе недостатъчно за крайния успех. Така Левски вече води в общия резултат с 2:1 победи и е само на крачка от титлата.

Баскетболистите на Балкан започнаха много добре и поведоха с 12:9, след като Джордан Калахан стартира с 2/2 от тройката. Тогава Левски Лукойл вдигна оборотите и направи седия от 10-0 за 12:19, като Омари Гудул вкара 8 точки в началните шест минути. Минута и половина преди сирената за край на първата част дойде и първата двуцифрена разлика, която бе в полза на столичани – Николай Стоянов вкара тройка от нула градуса за 13:24. Първата част завърши при резултат 15:24.

Разликата достигна 18 точки след 9-0 за Левски Лукойл в началото на втората четвърт. Балкан нямаше кош близо 5 минути, но в крайна сметка Фортънбъри прекъсна “сушата” с две точки за 17:33. Преднината на гостите достигна 20 точки при 20:40, но домакините се съвзеха с 8 безответни точки за финал на първото полувреме и така съкратиха изоставането си до 12 – 28:40 на почивката.

Изоставането бе намалено до 8 точки при 35:43, но проблемите в стрелбата на домакините продължиха, а Левски Лукойл пак се откъсна напред с двуцифрена преднина, близка до двадесетте точки – 40:58. След 30 минути игра гостите отново бяха напред – 46:60.

Осем поредни точки за Балкан намалиха дистанцията между двата тима до само 6 – 54:60. Тогава Станимир Маринов вкара две поредни тройки, разделени от кош на Хоутън за домакините, за да се стигне до 56:66 при оставащи малко повече от четири минути до края. Междувременно от публиката на домакините полетя бутилка с вода, което доведе до прекъсването на мача за кратко. След това ботевградчани не успяха да се върнат в мача отново и победата бе за Левски Лукойл – 60:71.