Левски Лукойл на финал срещу Балкан след нов успех в Самоков

0
levski lukoyl
-
-

Баскетболистите на Левски Лукойл победиха като гости Рилски спортист (Самоков) с 85:81 (25:17, 16:29, 27:18, 17:17) и спечелиха полуфиналната серия с 3-1 успеха, класирайки се за финала в НБЛ срещу тима на Балкан (Ботевград). Рилски спортист ще играе с пловдивския Академик Бултекс 99 в спор за бронзовите медали.

Втората поредна среща в Самоков бе изпъстрена с много обрати, като двата тима си разменяха водачеството в резултата. В крайна сметка всичко се реши след почивката. Драмата настъпи в заключителната четвърт. Божидар Аврамов вкара за 75:72 след бърза атака на „сините“, но веднага Дерек Райт реализира тройка и изравни резултата точно 3 минути преди финалната сирена. Нов кош на Райт 90 секунди преди края доведе резултата до 77:77. Неманя Милошевич реализира важна тройка за 80:77, а след това Травис Тейлър направи фаул в атака. Милошевич вкара и двата удара от наказателната линия, за да изведе Левски с 5 точки напред в резултата само 35.3 секунди преди края. Райт стреля неточно от тройката и това на практика реши нещата в полза на Левски Лукойл.

Божидар Аврамов вкара 25 точки за победителите, добавяйки 4 асистенции, 3 борби и 2 отнети топки. Станимир Маринов реализира 18 точки, овладя 4 борби и записа 4 асистенции, а Неманя Милошевич записа 16 точки. За Рилски спортист най-резултатни с по 18 точки бяха Златин Георгиев и Дерек Райт.