Левски Крупник пречупи Спортист Падеш в дербито на Пиринската бундеслига

0

Левски Крупник изигра един от най-трудните си мачове, като на свой терен прие третия в класирането Спортист Падеш. Крупничани биха с 1:0 в среща от поредния кръг на обединената А ОГ Благоевград.

Първото полувреме завърши без голове, като домакините от Крупник имаха едно – две положения за гол, които не успяха да реализират.

Второто полувреме започна с натиск на домакините. В 55-та минута Ивайло Спасов пропусна чисто побожение, но след час игра Виктортио Георгиев вкара единственото попадение в срещата.

В 70-та минута Кирил Грозданов създаде положение за Падеш, но вратаря Алекс Тодоров успя да опази мрежата си суха.

Левски Крупник с трудната, но изключително важна победа остава основния фаворит за първото място в групата.