Левски изравни антипостижение отпреди 42 години! „Сините“ без гол в 5 мача при Миланов

0

Левски не вкара гол и в петия си двубой под ръководството на временния треньор Живко Миланов. През есента той води тима при гостуването на Лудогорец (0:1), а тази пролет срещу Черно море (0:0), Лудогорец (0:3), Локо Пд (0:1) и ЦСКА (0:2).

Левски е в серия от 3 поредни загуби в първенството. Това е втората подобна негативна поредица в този шампионат. Първата бе от октомври до ноември миналата година – 0:1 от Славия, 1:2 от Черно море и 1:2 от Арда.

В четири последователни шампионатни двубоя сините не са отбелязали попадение. Предишното такова антипостижение е отпреди 42 години, припомня „Тема спорт“. През пролетта на сезон 1978/79. Тогава сините правят 0:0 с Ботев Пд, Черноморец Бургас и Спартак Плевен и губят с 0:2 от Славия.

Левски завърши редовния дял от шампионата с отрицателна голова разлика – 25:27. Тимът вкарваше средно по 0.96 попадения на мач и допускаше по 1.04.

В 12 от срещите в редовния сезон Левски не отбеляза гол – 46.1% от мачовете.

Левски спечели само 7 мача – едва 26.9% от изиграните двубои. Загубите бяха 12 – 46.1%.

Нападателят Билал Бари все още не се е разписал със синята фланелка. В първенството мароканецът има 9 мача, в които е престоял на терена 428 минути – 7 часа и 8 минути.

Левски е 9-и в първенството и ако остане на тази позиция до края, това ще бъде най-лошото класиране в историята – през 2014/15 сините финишираха на 7-а позиция.

Тимът от „Герена“ вече има 12 шампионатни загуби. Антирекордът е 14 от сезон 2013/14, но тогава те бяха допуснати в 38 срещи. Сега тимът ще изиграе 32.