Левски изпусна победата срещу Ботев, Боби Цонев пак бележи (ВИДЕО+СНИМКИ)

0
Снимка: Ботев (Пд)
-
-

Левски и Ботев Пловдив завършиха наравно 1:1 в поредна предсезонна контрола за двата тима. Боби Цонев откри резултата в 42-та минута, а Виктор Генев изравни за гостите три минути преди края на мача.

Сините преди този мач записаха успех срещу Локомотив Пловдив в единствената си предсезонна контрола, която отново се игра на „Герена“. Ботев Пд, от своя страна, записа равенства срещу Пролетар Нови Сад и Заря Луганск в Турция.

В 15-тата минута Мите Цикарски се оказа напълно сам на задната греда след изпълнение на ъглов удар от страна на Ботев, но не уцели вратата на Андреев от хубава позиция.

В 20-та минута „сините“ привърженици отдадоха заслуженото на играчите, ръкопляскайки за усилията и търпението им. Символично, пляскането беше извършено в 19-та минута и 14-та секунда.

Темпото на мача спадна след тази изява, като бяха показани и няколко жълти картона след груби нарушения. В 33-та минута Боби Цонев пробва късмета си отдалеч, но неточно.

В 42-та минута все пак домакините успяха да поведат, след като Боби Цонев успя да зашие страхотен гол в скобата на Георги Аргилашки от пряк свободен удар за 1:0.
Втората част започна с нова възможност за Левски. Билал Бари отправи хубав изстрел с глава в 47-ата минута, който се отби в горната греда.
Националът Атанас Илиев, който влезе от пейката за Ботев, започна да тормози защитата на домакините, за които в игра се появиха Хубчев и Папазов.
Три минути преди края на мача пловдивчани все пак успяха да изравнят. След ъглов удар Виктор Генев стреля, а Валери Божинов се опита със сетни сили да я изчисти, но тя все пак успя да влезе във вратата на другата резерва, Николай Кръстев, за 1:1.
Минута преди края Илия Димитров беше близо до победно попадения, но стражът на Ботев се справи, за да задържи равенството.