Левски измъкна трите точки срещу Ботев Враца след обрат, гледа към топ 6

1

Левски спечели с 3:1 гостуването на Ботев Враца от 21-ия кръг на Първа лига. „Сините“ не убедиха с играта си, но демонстрираха воля и стигнаха до победата, въпреки че губеха с 0:1 на полувремето. За пореден път силен мач за „сините“ направи Найджъл Робърта.

Ботев Враца поведе в резултата в 7-ата минута. Педро Лагоа центрира от корнер в наказателното поле на Левски, където Валери Домовчийски с глава продължи към задна греда, където Ивайло Найденов изпусна Костадин Ничев, който беше оставен непокрит и вкара топката във вратата на Звонимир Микулич.

Левски организира добра атака в 8-ата минута. Начо Монсалве комбинира с Тома Даске, който продължи към Ивайло Найденов, който центрира в наказателното поле на Ботев Враца, където Патрик-Габриел Галчев овладя добре топката на гърди и стреля, но неточно в аут.

Съдията Владимир Вълков свири дузпа за Ботев Враца в 14-ата минута. Димитър Буров центрира в наказателното поле на Левски, където Патрик-Габриел Галчев овладя топката, но с ръка и Вълков посочи бялата точка.

Наказателният удар бе изпълнен от Даниел Генов, който стреля, но в левия стълб на вратата на Звонимир Микулич.

Три минути по-късно Даниел Генов проби в наказателното поле на Левски, след което от малък ъгъл стреля, топката рикошира в крака на Георги Александров и срещна левия стълб на вратата на Микулич, за да илезе в корнер.

Левски пропусна добра възможност да изравни резултата в 25-ата минута. В наказателното поле на Ботев Враца се получи разбъркване, което даде възможност на Начо Мосалве да стреля с глава, но слабо и ударът му бе спасен от излезлия напред Красимир Костов. След това двамата се сблъскаха и испанският защитник падна на терена. „Сините“ имаха претенции за дузпа, но те по-скоро бяха неоснователни, въпреки сблъсъка между Костов и Монсалве.

Няколко минути по-късно и Найджъл Робърта се строполи в наказателното поле, но нямаше никакви основания в претенции на нападателя на Левски.

Ботев Враца направи фрапантен пропуск в 31-ата минута, когато Чавдар Ивайлов подаде към Димитър Буров, който центрира в наказателното поле на Левски, където Даниел Генов бе оставен непокрит и отблизо стреля, но неточно в аут. Генов бе изпуснат от Тома Даске и Патрик-Габриел Галчев, които не успяха да се разберат добре и оставиха футболиста на Ботев Враца непокрит.

В добавеното време на първата част Мартин Петков пробва нов удар от границата на наказателното поле, но не затрудни Красимир Костов, който сигурно улови.

Атанас Зехиров центрира от фаул в наказателното поле на Левски в 54-ата минута, след което Валери Домовчийски стреля с глава, но над напречната греда в аут.

Левски направи много сериозен пропуск в 55-ата минута, когато Симеон Славчев пусна отличен извеждащ пас към Найджъл Робърта, който изскочи сам срещу Красимир Костов, но вратарят на Ботев успя да спаси.

Левски изравни резултата в 57-ата минута. Здравко Димитров центрира от корнер в наказателното поле на Ботев Враца, където Аласан Н’Диайе и Венцислав Керчев изпуснаха Найджъл Робърта, който с глава вкара топката във вратата на Красимир Костов, който също увисна в ситуацията.

Левски осъществи пълен обрат в мача в 59-ата минута, когато Здравко Димитров центрира в наказателното поле на Ботев Враца, където Найджъл Робърта с глава продължи към Живко Атанасов, който отблизо я прати във вратата на Красимир Костов.

Съдията Владимир Вълков свири дузпа за Левски в 64-ата минута за нарушение на Костадин Ничев срещу Мартин Петков в наказателното поле на Ботев Враца.

Найджъл Робърта вкара дузпата в 66-ата минута, правейки резултата 3:1 в полза на „сините“.

Левски направи добра атака в 77-ата минута, когато Робърта и Мартин Петков комбинираха, след което юношата на „сините“ стреля, но топката премина на сантиметри встрани от левия стълб на вратата на Красимир Костов.

В 83-тата минута Звонимир Микулич показа рефлекс. Стражът на „сините“ успя да реагира навреме и спаси удар с глава след центриране от ляво. Въпреки че се получи рикошет в Дориан Бабунски и Микулич бе хванат в крачка, но успя да се намеси.

Четири минути по-късно Билал Бари овладя дълго подаване, надигра Венцислав Керчев и стреля по земя, но Красимир Костов спаси.

С тази победа Левски събра актив от 24 точки на девето място, а Ботев Враца е дванадесети с 18 точки. Левски вече е само на четири точки от топ 6.