Левски и ЦСКА-София вкарват и допускат най-много в края на мачовете

0
ludogorets levski
Снимка: ludogorets.com

Най-интригуващите моменти от предстоящото дерби между Левски и ЦСКА-София ще дойдат след 75-ата минута. Поне такива могат да са очакванията, ако се позовем на досегашните двубои на Левски и ЦСКА-София в елита. И двата тима вкарват най-често, но и допускат най-много попадения именно в последния четвърт час на двубоите си. С

ините са се разписали 11 пъти след 75-ата минута, а единственият им по-успешен времеви отрязък е между 31-вата минута и почивката, когато са вкарали 12 пъти. В последния четвърт час на срещите си пък са инкасирали 5 от общо 21 голове през сезона.

Армейците пък са отбелязали над 1/4 от попаденията си в този период – 12 от общо 44. Допуснали са и обаче цели 7, последното от които в сряда срещу Локомотив Пловдив, довело до загубата с 1:2 от смърфовете.

И двата отбора не разполагат с изявени голмайстори, като е интересно, че водещите им реализатори не са централни нападатели. За Левски това е Джавад Ел Джемили с 8 попадения, а за армейците – Джонатан Линдсет със 7. И за сините, и за червените са се разписали по 14 различни футболисти в хода на кампанията. Николай Костов се е доверил на общо 31 играчи през кампанията, като 14 (45%) от тях са българи. За армейците пък на терена са били 30 състезатели, от които 9 родни футболисти (30%) и 21 чужденци./ „Тема спорт“