Левски и Царско село се занулиха, не свириха дузпи за сините (ВИДЕО)

0

Левски приключи контролните срещи от пресезонната си подготовка с равен. На стадион „Виваком Арена Георги Аспарухов“ възпитаниците на Станимир Стоилов направиха 0:0 с Царско село. За първи път, след като се възстановяваше дълго от контузия, като титуляр за „сините“ започна Георги Миланов.

Царско село можеше да открие резултата след по-малко от 120 секунди игра. Пламен Андреев излезе напред, за да изчисти, но не го стори добре. Топката попадна у Валентино Пулиезе, който прехвърли стража на домакините, но и опразнената врата.

Левски по чудо не поведе в 25-ата минута. Кордоба с дълъг пас изведе отдясно Георги Миланов, който напредна към средата и пусна вдясно за Радослав Цонев. Последният почти от аутлинията центрира. Миланов засече от границата на вратарското поле, но вратарят на „царете“ някак успя да избие с крак от голлинията.

Гостите отговориха 10 минути по-късно. Реди Каса стреля мощно встрани от дъгата пред наказателното поле. Андреев успя да докосне топката, която след това срещна лявата греда, преди да бъде изчистена в корнер.

120 секунди след това Радослав Цонев центрира от корнер, а Краев отклони с глава. Георги Миланов бе на път да засече от границата на вратарското поле, но бе задържан от играч на Царско село и съборен на тревата. Главният съдия обаче помина ситуацията, без да отсъди дузпа.

В 42-ата минута Радослав Цонев изпълни добре фал пред дъгата на наказателното поле. Топката обаче премина покрай дясната сглобка на вратата.

През втората част поетапно в игра за Левски се появиха доста от младите футболисти, родени през 2005 година.

В 61-ата минута, след центриране от корнер, Асен Митков засече с глава, но над вратата.

5 минути по-късно отново Радослав Цонев центрира от корнер. Юсуфа Яфа разпери ръце и с лявата си спря топката. Главният съдия обаче отново не намери достатъчно основания да отсъди дузпа.

В 76-ата минута Здравко Димитров центрира от фал, Келиан ван дер Каап засече с глава, но покрай лявата греда.

В ответната атака пък нидерландският бранител предотврати сигурен гол, избивайки с пета от голлинията.

Секунди след това Ронкети отправи опасен шут от наказателното поле, който Андреев успя да избие  с една ръка.

В последните минути мачът продължи в едно прилично темпо, но до гол не се стигна. Играч на „царете“ получи червен картон, но бе заменен от свой съотборник. Така Левски и Царско село приключиха срещата с нулево реми.

ЛЕВСКИ: 66. Пламен Андреев (К), 22. Патрик-Габриел Галчев, 5. Келиан Ван дер Каап, 33. Хосе Кордоба, 4. Иван Горанов, 8. Андриан Краев, 10. Радослав Цонев, 71. Антоан Стоянов, 7. Георги Миланов, 11. Здравко Димитров, 27. Асен Митков

Резерви: 99. Ивайло Неделчев, 32. Марио Дадаков, 31. Слави Чакъров, 2. Стелиън Георгиев, 39. Атанас Килов, 38. Ивайло Марков, 35. Любомир Тодоров, 34. Димитър Андонов, 37. Божидар Костадинов, 36. Васил Георгиев

ЦАРСКО СЕЛО: 1. Хадим Ндиае, 8. Пламен Крумов (К), 16. Алесандро Копола, 6. Давиде Витурини, 44. Седрик Каломбо, 4. Валентино Пулиезе, 2. Жереми Петрис, 3. Пиер Зебли, 17. Давиде Масела, 93. Реди Каса, 11. Андрей Йорданов

Резерви: 30. Боян Загорски, 1. Иван Дерменджиев, 25. Димитър Щерев, 14. Алесандро Мартела, 13. Николай Николаев, 9. Юсуфа Яфа, 10. Венцислав Христов, 89. Лукас Мартинс, 20. Фелипе Ронкети, 22. Давиде Чиполети, 21. Стефано Палмучи, 98. Мартин Гривнев, 99. Кристиян Николов