Левски и Черно море само с 3 нулеви равенства в София! Най-бързият гол е в 1-ата минута

0

Само 3 пъти Левски и Черно море са завършвали 0:0 в 60 мача в столицата.

Вече 61 години Черно море няма победа над сините в София – за последно спечели на 26 април 1958 година с 1:0 с гол на Хр. Лазаров в 30-ата минута.

Равносметката от последните 10 двубоя в София е 8 победи за Левски и 2 равенства (2:2 през 2017 и 2:2 през 2018 година).

В 60 срещи са отбелязани 186 гола (148 от сините и 38 от моряците), средно по 3,10 на мач.

Най-често получените резултати са: 1:0-14 пъти (12 за сините и 2 за моряците).

Най-много голове за Левски са отбелязали: 7 – М. Вълчев, 5 – Г. Аспарухов-Гунди, Цв. Веселинов и П. Панов, 4 – Хр. Илиев-Патрата, В. Митков-Шопа, Н. Сираков, П. Михтарски, Д. Телкийски и В. Домовчийски.

За моряците най-резултатни са били: 3 гола – Н. Димитров, с 2 – Т. Атанасов-Барона, М. Бакърджиев и С. Райков.

7 хеттрика са направили футболисти на Левски: М. Вълчев – 2 (в 2 последователни първенства при 2 победи с 3:1), В. Митков, Н. Сираков, П. Михтарски, Н. Тодоров-Кайзера и Венци Христов.

В полза на Левски са отсъдени 27 дузпи, като са реализирани 23, а са пропуснати 4 – от Т. Такев, П. Пеев, Г. Чиликов и Хр. Йовов.

В полза на моряците са отсъдени 4 дузпи, като 3 са реализирани – от Г. Димитров, К. Тахмисян и Б. Колев, а една е пропусната от Г. Илиев.

Автогол в полза на Левски си е отбелязал М. Кули бали от Черно море. 1 автогол в полза на Черно море си е отбелязал П. Петров от Левски.

16 чужденци са реализирали голове за Левски.

Автор на най-бързия гол е С. Николов от Левски – в 1-ата минута на 8 април 1967 година при победата на сините с 2:1.

В последната минута са реализирани 3 гола от състезатели на Левски: Д. Телкийски, В. Божинов и Б. Цонев.

Левски и Черно море са играли в 9-ия кръг в столицата 2 пъти, като сините имат една победа – с 1:0 през 1963 година, и равенство -0:0, през 1964 година.