Левски и Ботев (Вр) си вкарват средно по 3,58 гола! Без равенство в последните 10 мача

0
botev vraca levski stanislav kostov

Любопитни факти за срещите между Левски и Ботев (Вр), играни в София:

В 29 срещи са реализирани 104 гола (86 от сините и 18 от врачани), средно по 3.58 на мач.

Равносметката от последните 10 срещи е: 8 победи за Левски и 2 за Ботев.

Най-често получените резултати са: 3:0 – 5 пъти, 4:0 – 4 пъти, 2:1, 2:0 и 1:0-3 пъти.

Най-голямата победа на сините над врачани е 7:1 – на 22 февруари 1987 година.

Най-много голове за Левски са отбелязали: 8 – Г. Аспарухов-Гунди, 7 – М. Вълчев, 6 – Ем. Спасов и Н. Сираков.

За врачани най-резултатни са били: 5 гола – Ем. Маринов, 3 – Цв. Данов, 2 – С. Ангелов (не е сегашният наставник на Ботев) и Вал. Божинов.

Трима футболисти на Левски са реализирали хеттрик – В. Драголов (4 гола), Н. Сираков -на 2 пъти по 3 гола, както и веднъж В. Войнов.

Хеттрик за Ботев Враца прави Ем. Маринов – при победата с 6:3 на 11 декември 1985 година.

В полза на Левски са отсъдени 13 дузпи, като са реализирани 11 – от Ем. Спасов и Н. Сираков по 2, Ив. Здравков, Ян. Кирилов, Г. Аспарухов, В. Войнов, В. Драголов, П. Михтарски и Д. Мариани по 1, а са пропуснати 2 – от Ив. Здравков и М. Вълчев.

В полза на Ботев са отсъдени 2 дузпи и те са реализирани от Цв. Данов и Вал. Божинов.

Двама футболисти от Ботев са отбелязали автоголове в полза на Левски – Н. Пенков и Т. Гарев.

Автори на най-бързите голове – в 1-ата минута, са Р. Крумов и В. Йотов при победите на Левски съответно с 6:0 и 4:0 през 1989 година.

В последната минута са отбелязани 2 гола – от Ем. Маринов (Ботев) и В. Драголов (Левски).

Гол № 2100 за Левски в А група отбеляза Г. Славчев – в 41-ата минута при победата на Левски с 4:0 на 14 октомври 1989 година.

4 чужденци са вкарали за сините: С. Ape, М. Марсиньо, Д. Мулдер и Д. Мариани.

През септември двата тима са играли в столицата 2 мача, като Левски има една победа с 5:0 през 1977 година и равенство 0:0 през 1974 година.