Левски гази Ботев, вкара само 3! Мариани пак се вихри (СНИМКИ+ВИДЕО)

0
levski botev plovdiv 3

Левски стигна до втора победа в първите три кръга на efbet Лига. Пред около 5 хиляди зрители на стадион „Виваком Арена Георги Аспарухов“, „сините“ се наложиха с 3:1 над Ботев (Пловдив). Като цяло столичният гранд доминира тотално над своя опонент и успехът можеше да е далеч по-изразителен, ако не бяха няколко сериозни пропуска. Това бе и първо домакинство за новия сезон на родния елит за възпитаниците на Петър Хубчев.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на Васил Методиев – Шпайдела. Легендата на Левски и родния футбол почина днес, на 84-годишна възраст.

В 4-ата минута Тайлон бе изведен зад гърба на „синята“ отбрана, нахлу в наказателното поле и стреля от малък ъгъл, но Миятович се справи. В ситуацията останаха сериозни съмнения за засада, каквато обаче не бе маркирана.

Домакините отговориха 120 секунди по-късно. Живко Миланов центрира отдясно, Станислав Иванов засече с глава, но топката премина до дясната сглобка на вратата.

В 10-ата минута Левски поведе. Давиде Мариани стреля от сериозна дистанция по диагонала. Топката рикошира в крака на хвърлилия се на шпагат Лъчезар Балтанов, прехвърли Аргилашки и спря в мрежата му за 1:0.

Ботев можеше да изравни веднага след изпълнението на центъра. Тайлон излезе сам срещу Миятович, но стреля неточно.

В 20-ата минута и Паулиньо бе напът да се разпише с далечна тупалка, ала топката профуча до дясната греда.

240 секунди по-късно отново бразилецът можеше да отбележи. Той проби прекрасно и стреля от дъгата пред наказателното поле. Аргилашки успя да докосне топката с върха на пръстите си и топката излезе в корнер. Главният арбитър обаче не забеляза намесата на стража и отсъди аут.

В 34-ата минута Еберт Кардосо проби мощно отляво и центрира успоредно на голлинията. Топката се насочи към непокрития Тайлон, който обаче на метър пред голлинията не успя да засече и да я прати в мрежата.

В 38-ата минута Мариани насмалко да отбележи истински шедьовър. Ударът му от дистанция обаче премина покрай лявата сглобка на вратата на Аргилашки.

Секунди преди да изтече полувремето, „канарчетата“ изравниха. Еберт Кардосо отбеляза много красив гол, като с удар извън наказателното поле намери долния ляв ъгъл на пазената от Миятович врата.

„Сините“ започнаха ударно втората част и в 51-ата минута си възстановиха аванса. Давиде Мариани изпълни чудесно фаул пред наказателното поле, пращайки топката в горния десен ъгъл за 2:1.

120 секунди по-късно столичани можеха да сложат точка на спора. Мариани изведе отлично в наказателното поле Станислав Иванов, който стреля по диагонала от малък ъгъл. Аргилашки обаче успя да изби с крак.

В 57-ата минута Станислав Иванов остана сам срещу вратаря, но ударът му от точката на дузпата бе спасен от Аргилашки. Секунди по-късно Паулиньо нанесе хубав удар от наказателното поле, но отново стражът на гостите се справи.

В 67-ата минута сантиметри разделиха „жълто-черните“ от изравнително попадение. Антонио Вутов намери в наказателното поле Марко Верна, чийто удар премина до дясната греда.

В 73-ата минута пък Левски можеше приключи интригата в мача. След центриране от корнер, топката стигна до Станислав Костов. Изстрелът на „синия“ голмайстор обаче разтресе дясната греда.

5 минути по-късно Неделев опита с удар от центъра да прехвърли Миятович, но не сполучи.

В 80-ата минута Левски сложи точка на спора. Прекрасна многоходова акция на „сините“ завърши с пас в наказателното поле на Станислав Костов към Иван Горанов, чийто шут по диагонала спря в мрежата за 3:1.

120 секунди след попадението, Живко Миланов стреля от сериозна дистанция от фаул, като Аргилашки закова топката пред голлинията.