Левски е плашещо силен! Разпори от бой Локомотив(снимки)

0
velton djavad el djemili

Левски разгроми Локомотив(София) с 6:0 и затвърди подема си. Сините изнесоха истинско шоу на своя стадион и зарадваха феновете си със силна и атрактивна игра. Играчите на Николай Костов действаха с много тонус и настроение и буквално пометоха Локото.

Още  във втората минута Левски организира страхотна атака, при която Андриан Краев намери Ел Джемили в центъра на терена. Младокът подаде в коридор към набралия скорост Роналдо, а бразилецът излезе сам срещу стража на Локомотив. Второто докосване на Роналдо му изневери и позволи на Бубакар Гайе да легне и да улови топката. Три минути по-късно изстрел на Уелтон от дистанция завърши в трибуните.

В 12-ата минута Локомотив (София) организира контраатака, при която Карлос Франса подаде към набралия скорост по левия фланг Владимир Николов. Той от своя страна влезе навътре и пробва удар към далечния ъгъл, който не затрудни капитана на Левски Пламен Андреев.

В 20-ата минута „сините“ излязоха напред в резултата с гол на капитана си Андриан Краев. Домакините изпълниха заучено ъглов удар. Уелтон получи пред наказателното поле и центрира остро по посока на вратата на Гайе. Краев очакваше във вратарското поле и от близко отклони с глава в мрежата за 1:0.

Половин час след началото младият вратар на Левски Андреев беше притиснат при една върната топка. Той сбърка в подаването и я подари на съперник. Красимир Милошев получи отляво и центрира. Топката се насочи към близкия ъгъл на вратата. Андреев реагира добре и успя да спаси.

В 38-ата минута Левски удвои преднината си. Головото нападение започна със страхотен диагонален пас на Андриан Краев към Уелтон. Бразилецът овладя на гърди, финтира съперник и комбинира с Джавад ел Джемили. Той нахлу на скорост и с удар по земя преодоля Гайе за 2:0. Втори гол за „сините“, втора асистенция за Уелтон.

В 51-вата минута Джавад Ел Джемили отбеляза втория си гол в мача и общо четвърти от началото на сезона. Той се възползва от изключително разконцентрирани действия на Алан Диас в защита, който изчисти топката право в краката на халфа на Левски. Последва удар на полузащитника, който се отби в крака на Диас и не остави никакви шансове на стража Гайе за намеса.

Час игра след началото Уелтон отново създаде много главоболия на противниковата отбрана. Той навлезе в наказателното поле и от аутлинията потърси комбинация. Топката достигна до Ел Джемили, който стреля мощно, но над вратата. Определено 20-годишният футболист беше много близо до своя хеттрик. Секунди по-късно Цунами стреля от дъгата на наказателното поле – неточно.

Левски продължи да се забавлява и да търси още попадения. Такова падна в 68-ата минута, в която влезлият от резервната скамейка Марин Петков се разписа. Фадига задържа топката и беше дублиран от Цунами. Бразилецът получи топката на скорост, след което подаде към точката за изпълнение на дузпа, където Петков се бе позиционирал и с удар от движение направи резултата 4:0.

Левски не спря дотук и наказа разпиляната защита на Локомотив за пети път. Този път в грешник за „железничарите“ се превърна стражът Гайе, който опита да покаже техника пред голлинията си, но вместо това топката му бе отнета от Роналдо и пратена във вратата.

В 79-ата Андриан Краев направи асистенция за шестия гол в мрежата на гостите. Капитанът на Левски преодоля Красимир Милошев и намери Илиян Стефанов. Резервата с №14 отклони в левия долен ъгъл. Гайе нямаше никакви шансове. Голмайсторът с емоционален жест отправи послание в почит на наскоро починалия си баща.

В последните минути темпото спадна и двата отбора чакаха края на мача. Домакините могат да бъдат доволни от оказаното, а пред гостите остават много въпросителни.