Левски е най-резултатен в средата на първото полувреме, а най-слаб – в началото на второто

0
cska 1948 levski rikardinio

Левски е най-резултатен в средата на първото полувреме. От началото на сезона сините са отбелязали 40 гола, като 11 от тях са дошли в отрязъка 16-а – 30-а минута. Именно с голове на Рикардиньо в 18-ата и Уелтън в 25-ата стигнаха до обрат над ЦСКА 1948, но след това допуснаха да се стигне до изравняване. Десет попадения имат и в заключителните 15 минути на мачовете.

Левски е най-слаб в началото на второто полувреме. Сините са инкасирали пет попадения в първите 15 минути на втората част. За сравнение през първите 45 минути столичани са допуснали общо толкова попадения.

Левски затвърди негативната тенденция от началото на сезона, при която, ако тимът получи два гола, не стига до победата. Това се случва за втори път през кампанията, като преди равенството 2:2 с ЦСКА 1948 сините инкасираха загуба с 2:3 при гостуването си на Локомотив София в „Надежда“ в 10-ия кръг, както бе и срещи Спартак във Варна.

Роналдо остава играчът на Левски, който има най-много минути от началото на сезона. Крилото бе на терена във всички 31 мача и изигра 2615 минути, в които е отбелязал три гола и е направил четири асистенции. С такава бройка двубои е и сънародникът му Уелтън, но 25-годишният футболист е бил на игрището в 2580 минути. Той също има на сметката си три попадения, а асистенциите му са две.

Сините допуснаха най-ранното си попадение от началото на сезона. Халфът на ЦСКА 1948 Ивайло Чочев се разписа още във 2-ата минута, а преди това Левски е инкасирал гол в първите десет минути на двубоите само веднъж – при вече споменатото поражение от Локомотив София с 2:3, като тогава точен в 8-ата минута бе Красимир Милошев.

Централният защитник Келиан ван дер Каап ще бъде наказан за следващия мач с Локомотив Пловдив, но той вече подобри постижението си за изиграни официални мачове в рамките на една кампания. До момента нидерландецът има на сметката си 24 двубоя в Първа лига, два за купата, един за суперкупата и още четири в евротурнирите, което прави 31 срещи. За справка преди това през сезон 2020/2021 изиграва общо 28 двубоя за израелския Макаби Нетаня./ „Тема спорт“