Левски би Пирин, фенове нахлуха на терена (ВИДЕО)

0

Отборите на Левски и Пирин Благоевград завършиха при резултат 3:1 в контролна среща на стадион „Георги Аспарухов”. Билал Бари откри за Левски в 8-ата минута, а Карачанаков изравни след почивката. В 53-ата минута Димитър Костадинов отново възстанови преднината на „сините“.

Двубоят бе прекъснат в 48-ата минута, след чутовна глупост от страна на Антон Карачанаков. Нападателят, който се появи в игра на почивката, реализира във вратата на Левски, след което реши да дразни феновете на домакините.

Част от привържениците на „сините”нахлуха на терена, а Антон Карачанаков се прибра със спринт в съблекалнята. Реферът, играчите на Левски и треньорския щаб на домакините все пак успяха да овладеят ситуацията и мачът бе подновен след няколко минути.

Няколко минути преди началото на мача домакините представиха новите си попълнения в лицето на Ноа Сунгберг, Цунами, Уелтън, Филип Кръстев и Келиън ван дер Каап.
След спокойни първи минути на стадион „Георги Аспарухов”, в които опасности двете врати почти липсваха, домакините успяха да поведат в 8-ата минута. След добра атака отляво, Димитър Костадинов намери Марин Петков в наказателното поле, който веднага потърси комбинация с Билал Бари, а за нападателя на „сините” не представляваше трудност да се разпише на празна врата от няколко метра.

След гола футболистите на Левски продължиха да диктуват темпото на терена и да бъдат по-настоятелния тим на терена. „Сините” атакуваха предимно отляво, където се подвизаваше новото попълнение Уелтън, който се отличи с няколко много добри отигравания.

Едва в 24-ата минута на срещата, Пирин успя да организира нещо по-интересно в предни позиции и да стигне до пряк свободен удар в близост до наказателното поле на Ники Михайлов. Станислав Манолев се нагърби с изпълнението му, но прати топката високо над вратата.

В оставащите минути до почивката, Левски продължи да създава по-интересните неща на терена, но така и успя да застраши сериозно вратата на Георгиев.

На полувремето наставникът на домакините Станимир Стоилов направи една единствена промяна в състава си, като в игра се появи Пламен Андреев, който замени капитана Николай Михайлов.

В 57-ата минута Левски бе близо до трето попадение след брилянтна атака. Костадинов „копна“ технично топката за Михайлович, който шутира в десния страничен стълб.

В 61-ата минута Уелтън преодоля Бодуров, след което влезе на скорост в наказателното поле и последва сблъсък със защитник на орлетата. Сините поискаха дузпа, но реферът не посочи бялата точка.
Пирин изравни в 48-ата минута след топовен изстрел на Карачанаков. Голмайсторът на орлетата обаче направи голяма глупост, преминавайки разстоянието от сектор „Г“ до сектор „Б“, дразнейки публиката на сините. Запалянковците се ядосаха и част от тях нахлуха на терена, подгонвайки Карачанаков, а нападателят се прибра на бегом в съблекалните и повче не се завърна на терена.

Пет минути по-късно Левски отново поведе. Това стана след шут на Димитър Костадинов от 7-8 метра, а благоевградчани претендираха, че голът не трябва да бъде зачетен, тъй като топката е напуснала очертанията, но съдията не бе на същото мнение.

Четвърт час преди края на редовното време отново в игра за Левски се завърна Георги Миланов, който дълго време лекуваше контузия. Минута преди края Билал Бари с втория си гол в мача оформи и крайното 3:1.