Левски би Ботев (Вр) с нетрадиционни голмайстори! Синът на Бижутера с асистенция (ВИДЕО)

0
levski botev vraca asen chandarov
-
-

Левски победи Ботев (Враца) в контролна среща. На стадион „Георги Аспарухов“ „сините“ се наложиха с 2:0. Голмайсторите за столичния гранд бяха доста нетрадиционни – футболисти, които засега са резерви в официалните мачове – Асен Чандъров и Кристиан Димитров. С асистенция за второто попадение пък се отличи синът на Христо Йовов – Кристиян.

Първият точен удар в мача дойде в 5-ата. Той бе отправен от сериозна дистанция от Галчев, но вратарят на гостите улови без проблеми. Малко по-рано имаше опасна ситуация в наказателното поле на врачани, но шут на на Уелтън бе блокиран.

В 14-ата минута Рикардиньо пресира вратаря на „зелените“, който не успя да изрита топката и тя стигна до Роналдо. Последният обаче не успя да се възползва и Федерико Бариос този път улови.

5 минути по-късно Левски по чудо не поведе. След центриране от корнер, Келиан ван дер Каап с глава насочи към границата на вратарското поле. Там Чандъров засече също с глава, но на сантиметри от лявата греда.

В ответната атака Момчил Цветанов центрира отляво. Марко Мажуга засече с глава, но Николай Михайлов улови сигурно.

В 24-ата минута Браян Мендоса стреля от ъгъла на наказателното поле, а Михайлов не рискува и изби в корнер.

240 секунди по-късно Мендоса намери в наказателното поле Барбоса, който нанесе опасен удар по диагонала. Топката обаче премина до дясната греда.

Левски отговори шут от 20-ина метра на Андриан Краев, който обаче не намери целта.

В 32-ата минута Кавдански направи мощен индивидуален пробив от собствената си половина, излезе сам срещу Михайлов и стреля от границата на наказателното поле. Топката обаче „облиза“ десния страничен стълб.

В 40-ата минута шут на Мендоса от ъгъла на наказателното поле мина до дясната греда.

Секунди по-късно Роналдо проби отдясно и центрира остро на границата на вратарското поле към Рикардиньо. Защитник на гостите успя да пресече, но за малко да си вкара автогол. Все пак топката мина над напречната греда, излизайки в корнер.

Веднага след това Мажуга надбяга Цунами отляво и даде успореден пас. Клери Сербер

В 66-ата минута Галчев центрира отляво, а Рикардиньо с глава прати топката в мрежата. Попадението обаче бе отменено, тъй като при борбата за висока топка бразилецът избута Антонио Георгиев.

В 70-ата минута Уелтън центрира меко. Дейвид Михалев засече пред вратарското поле, но високо над целта.

180 секунди след това Ивелин Попов отправи атрактивен удар от въздуха от 20-ина метра. Костов обаче се разтегна максимално и изби в корнер. След неговото изпълнение Чандъров игра с глава, но топката премина на сантиметри от дясната греда.

Почти веднага след това шут от малък ъгъл на Рикардиньо спря от външната страна на мрежата.

В 79-ата минута Левски все пак поведе. Ивелин Попов намери в наказателното поле Асен Чандъров, който с много силен и плътен удар прати топката в горния ляв ъгъл на вратата за 1:0.

60 секунди по-късно „сините“ удвоиха аванса си. След центриране от корнер Дейвид Михалев намери с глава в наказателното поле Кристиян Йовов. Синът на Христо Йовов също с глава продължи към ъгъла на вратарското поле, където с шут от въздуха Кристиан Димитров не остави шанс за реакция на Костов за 2:0.

ЛЕВСКИ: 1. Николай Михайлов, 22. Патрик-Габриел Галчев, 50. Кристиан Димитров, 5. Келиан ван дер Каап, 6. Цунами, 8. Андриан Краев, 20. Асен Чандъров, 11. Джавад Ел Джемили, 18. Роналдо, 17. Уелтон, 9. Рикардиньо

БОТЕВ (ВРАЦА): 34. Фредерико Бариос, 23. Браян Мендоса, 3. Мартин Кавдански, 8. Диего Фераресо, 37. Том Рапнуи, 11. Момчил Цветанов, 18. Диого Барбоса, 17. Чавдар Ивайлов, 16. Красимир Тодоров, 14. Марко Мажуга, 28. Клери Сербер