Левски без загубена точка при Гидженов, но с куп основателни претенции

0
Снимка: chernomorepfc.bg

Радослав Гидженов ще ръководи баража между Левски и Арда утре. Статистиката показва, че „сините“ нямат загубена точка при него в шампионатни мачове – 7 победи от 7 срещи.

Те обаче имаха оплаквания от него, когато той беше видеоасистент рефер. Той бе такъв на полуфинала за Купата в Разград в края на миналия сезон. Тогава не подаде сигнал на главния рефер Ивайло Стоянов, когато Уелтън бе хванат за гащетата в наказателното поле на „орлите“. Остана безмълвен и в шампионатния мач между двата отбора в последния кръг. Тогава не сигнализира за удар без топка срещу Билал Бари.

„Сините“ бяха недоволни от него и след четвъртфинала за Купата срещу Славия – през 2021 година. Те паднаха с 1:2, а Гидженов не показа втори жълт картон на Димитър Рангелов от „белите“ в края на първата част.

През настоящия сезон пък Елин Топузаков не бе доволен от директния червен картон, който Гидженов вдигна на Андриан Краев в домакинството на Левски срещу Септември. При 1:0 в началото на второто полувреме той изгони халфа на „сините“ за нарушение в центъра, което можеше да мине и само с жълт картон.

Арда е с доста негативен баланс при Гидженов. Той ръководи и последния шампионатен мач на този тим срещу Левски. В него „сините“ биха с 3:0 в Кърджали./ „Мач Телеграф“