Левски без загуба в 7 поредни мача след 31 месеца

0
-
-

С 0:0 срещу Черно море на „Тича“, Левски продължава без загуба в пролетния полусезон на Първа лига. Тимът нареди 3 победи и 4 равенства, при голова разлика 8-3. За последно падна от ЦСКА-София с 0:1 на 18 декември миналата година. Предишната толкова дълга шампионатна поредица без поражение бе преди 31 месеца, пише „Тема спорт“. На старта на сезон 2018/19 сините не паднаха в първите 7 кръга – 6 победи и 1 реми. Последният мач бе на 1 септември 2018-а – 1:0 над Берое. Интересното е, че тогава в първите 2 срещи сините бяха водени от временен треньор – Тодор Симов, който предаде щафетата на… Славиша Стоянович. Сега сърбинът със словенски паспорт отново е начело на отбора, а на „Тича“ наставленията даваше временен наставник – Живко Миланов.

Сухата мрежа във Варна бе 5-а за хърватския вратар Звонимир Микулич, който записа 7-и мач за Левски. През есента Николай Михайлов не получи гол в 4 срещи, а пази в 15 двубоя.

Левски не е допуснал гол в 9 шампионатни мача – в 39.1% от 23-те кръга. Също в толкова тимът не е отбелязал попадение.

След продажбата на Найджъл Роберта, най-резултатният играч, който в момента е на разположение на треньорския щаб, е Живко Атанасов – защитникът има 2 гола. Борислав Цонев е с 4, но се очаква да е готов за игра през следващия месец.

И в 6-ия си двубой в Първа лига за сините нападателят Билал Бари не успя да се разпише. До момента е престоял на терена 261 минути – 4 часа и 21 минути.