Левски без суха мрежа в 10 мача поред!

0

Левски е в серия от десет двубоя, в които не успява да запази мрежата си суха, пише „Тема спорт“. За последно това се случи на 9 май тази година, когато в плейофната фаза на Първа лига бе победен Ботев Пловдив с 1:0 в Коматево. Тогава точен бе Марин Петков в 21-ата минута, а Николай Михайлов успя да запази вратата си от попадение. През настоящата кампания в шест мача сините не успяха да завършат двубой, без да допуснат гол.

Сините реализираха двете си попадения при победата над Берое с 2:1 през първото полувреме, но тимът най-често се разписва през втората част. Тогава са реализирали четири гола, а два от тях са вкарани в заключителните минути на срещите.

Гьоко Зайков се превърна в третия чужденец, който носи екипа на Левски през настоящата кампания. Северномакедонецът дебютира срещу Берое и изигра пълни 90 минути. В сравнение използваните българи са 17.

Сините изравниха паритета по вкарани и допуснати попадения на „Герена“. Сега цифровото изражение е 6:6, като преди попаденията на Христофор Хубчев и Борислав Цонев показателите бяха отрицателни. Не така стоят нещата при гостуванията, където Левски е реализирал само един гол, а в същото време е допуснал цели пет.

Във втори пореден мач сините остават в намален състав, след като срещу Берое Христофор Хубчев си изкара червен картон в 37-ата минута, а в предишния двубой на тима в Първа лига срещу Ботев Пловдив (1:3) Патрик-Габриел Галчев бе отстранен от игра също в края на първото полувреме.