Летящ старт на Витоша! „Бистришките тигри“ обърнаха Дунав за 3 минути в мач с 3 червени картона (ВИДЕО)

0
vitosha dunav
Снимка: lap.bg

Витоша потегли ударно в новия сезон на Първа лига. Тимът от Бистрица победи на своя стадион Дунав с 2:1. Успехът дойде с пълен обрат през второто полувреме, за по-малко от 3 минути, след като русенци поведоха в самото начало на мача. Това бе и първа победа за Росен Кирилов като старши треньор, още при дебюта му.

Двата отбора излязоха на терена с фланелки „Червен картон за футболното хулиганство“.

Бившият футболист на Витоша Николай Христозов, който прекрати кариерата си като футболист, бе награден от домакините за приноса си на терена. Христозов се присъедини към щаба на Росен Кирилов.

Още във 2-ата минута Стефан Христов стреля, но Антонов спаси.

След още 120 секунди игра, Дунав поведе. Светослав Ковачев напредна хубаво и стреля по земята, вратарят не се намеси добре и не успя да улови. Топката отиде към намиращият се наблизо Ахмед Ахмедов, който при добавката от близко я прати в мрежата за 1:0. Това бе и първият гол за новия сезон в Първа лига.

След четвърт час игра „драконите“ имаха чудесен шанс да удвоят аванса си. Светослав Ковачев излъга двама съперници и пробва да стреля, топката рикошира и попадна в играч на гостите, който стреля опасно към вратата. Топката буквално се разходи по голлинията, но така и не я премина, след което бе изчистена.

2 минути по-късно Христов направи хубав рейд отдясно и подаде към Милев, но той прати топката покрай вратата.

В 61-ата минута Витоша получи право да изпълни дузпа, след като Антонов спъна Милев в наказателното поле. От бялата точка потърпевшият бе безупречен за 1:1.

Само 180 секунди по-късно „Бистришките тигри“ стигнаха до пълен обрат. Стефан Христов се разписа с плътен удар от наказателното поле, след като Георги Амзин подаде майсторски по земя към своя съотборник.

В 80-ата минута Мутафчийски засече с глава центриране от корнер, но топката премина до дясната греда.

В 82-ата минута Дунав по чудо не изравни. Глаусио Силва засече с глава центриране в наказателното поле, но топката срещна напречната греда, след което Николай Георгиев с много късмет изби в корнер.

В 86-ата минута „драконите“ за втори път треснаха греда. Балджийски изстреля истински снаряд от дистанция, но топката отново разтресе напречния стълб.

В даденото продължение на терена прехвърчаха искри. Футболисти на двата отбора започнаха да се блъскат. От ситуацията, с червени картони играта напуснаха Петко Цанков, Анти Рениа и Красимир Станоев.