Летящ старт на Григор край Великата китайска стена

0
15384676812

Григор Димитров елиминира Тенис Сандгрен на старта на турнира от сериите ATP 500 в Пекин. Българинът надигра американеца със 7:5, 6:3 и се класира във втори кръг.

Поставеният под №3 в схемата Димитров трябваше да срещне друг представител на САЩ – Райън Харисън, който обаче се отказа поради контузия в гърба. Това наложи включването в последния момент на Сандгрен, който е на 59-ото място в световната ранглиста.

Toва беше първи мач на Григор с този съперник. Димитров ще се изправи във втори кръг срещу Душан Лайович, който елиминира Вашек Поспишил. Първата ни ракета до момента е играл само веднъж срещу сърбина, когото победи през 2016 година в Чънду.

Григор започна уверено срещата със Сандгрен, повеждайки с 2:1 гейма. Димитров загуби първата точка в третото си подаване, но с още един гейм на 15 отново излезе напред в резултата – 3:2.

При 40-40 в следващата част обаче световният №59 не се справи с отиграването на сложно воле и първата точка за пробив стана факт. Последва продължително разиграване, водено от хасковлията, който изчака момента на изстреля форхенд по обратния диагонал и да успее да пробие – 4:2. След това Григор го затвърди – 5:2, а при 5:3 сервираше за сета и имайки предвид представянето в подаванията му досега, нямаше причина да се провали. Точно това обаче се случи и последва рибрейк на нула – 5:4. С трети пореден гейм на нула Сандгрен изравни за 5:5, а Григор най-сетне спря серията на съперника от 12 поредни точки със страхотно разиграване в началото на 11-ия гейм, като майсторски прехвърли Сандгрен. Григор не даде точка на американеца в този гейм и поведе с 6:5, след което стигна до успеха в сета – 7:5.

Най-добрият ни тенисист откри втората част със сервис гейм на 15, след което от посрещане докара точките до дюс, преди да реализира ранен брейк, повеждайки с 2:0. Преднината на Гришо набъбна до 3:0, след което той намали темпото и позволи на Сандгрен да му поведе лесно с 40:0, а след това да затвори гейма при 40:15.

Последва бърз гейм за Димитров и преднина от 4:1, а до края хасковлията не допусна изненада и спечели втория сет с 6:3, а с това и срещата.