0
vardy
-
-

Лестър победи Тотнъм с 2:1 в мач от шестия кръг на Висшата лига. „Лисиците“ изоставаха в резултата, след като бяха наказани от кошмарния им враг Хари Кейн, но след това попадения на Рикардо Перейра и Джеймс Мадисън донесоха трите точки на Лестър.

Маурисо Почетино промени облика на тима си след мача с Олимпиакос. На вратата застана Пауло Гадзанига вместо Юго Лорис. Деле Али и Лукас Моура пък дадоха титулярните си места на Ерик Ламела и Хюн Мин Сон. Атаката отново бе водена от Хари Кейн. Лестър е любимият опонент на англичанина. Националът има цели 12 попадения срещу „лисиците“. Брендън Роджърс не изненада с избора, като заложи на Джейми Варди и силна халфова линия от Джеймс Мадисън и Айосе Перес.

Срещата започна с атаки на домакините. Джеймс Мадисън бе най-активният играч в синьо, но намесите на Гадзанига не позволиха на Лестър да поведе в резултата. В 16-ата минута Лестър отбеляза попадение, което в крайна сметка не бе зачетено. Топката попадна във вратата на „шпорите“ след удар от близко разстояние на Уилфред Ндиди. Секунди по-късно ситуацията бе разгледана с ВАР и попадението не бе зачетено заради засада на полузащитника.

Тотнъм започна да създава по-опасни атаки и трудът им се отплати в 29-ата минута. Хари Кейн отбеляза 13-ия си гол срещу Лестър, след като бе изведен от Сон с пета. Кейн бе загубил баланс, но падайки успя да изпрати топката във вратата на Каспер Шмайхел. До почивката резултатът остана непроменен.

Лондончани започнаха втората част по-силно с цел да убият интригата в срещата. Десния бек Серж Орие отбеляза второ попадение за „шпорите“, но то не бе зачетено след намеса на ВАР. В хода на атаката кореецът Сон бе в положение на засада. Технологиите показаха, че крилото на Тотнъм е буквално с милиметри зад гърба на централния защитник на домакините.

Минути по-късно Лестър възстанови равенството. Рикардо Перейра бе точен след успоредно подаване в наказателното поле на Джейми Варди.

Тотнъм бе отборът, който по-настървено търсеше трите точки, но противно на логиката Лестър стигна до обрат. Пет минути преди края Джеймс Мадисън сложи точка на спора след удар извън наказателното поле, пращайки топката в долния десен ъгъл на Гадзанига.

Лестър заема втората позиция във временното класиране с 11 точки. Тотнъм е пети с 8 пункта в актива си.