0
DeQJMd2WsAEunFG
-
-

Кливланд Кавалиърс отново ще спори за титлата в НБА! В седмия решителен мач от финалите на Източната конференция ЛеБрон Джеймс изведе тима си до победа над Бостън Селтикс с 87:79 и за осма поредна година ще играе в серия за титлата.

Бостън нямаше нито едно поражение в предишните си 10 домакинства от плейофите този сезон, но липсата на опит в състава на Брад Стивънс се оказа фатална след почивката, когато „келтите“ вкараха едва 36 точки.

ЛеБрон не седна на пейката нито за минута. Краля вкара 35 точки, направи 9 асистенции и хвана 15 борби, за да поведе „кавалерите“ към финала за четвърта поредна година. Самият Джеймс пък участва в серията за титлата неизменно от 2011 година насам. Той два пъти стана шампион с Маями (2012, 2013) и веднъж с Кливланд (2016).