„Лъвовете“ отново опитомени! И Ейре ни отупа

0

България загуби от Ейре в контролна среща. Двубоят на стадион „Авива“ в Дъблин завърши при резултат 3:1 в полза на домакините. Селекционерите и на двата отбора дадоха шанс за изява на футболисти, които по-рядко намират място на терена в официалните мачове.

В 7-ата минута Георги Пашов засече с глава центриране от корнер, но право във вратаря.

5 минути по-късно пък Кристиан Димитров засече с глава центриране на Николай Димитров от корнер, ала топката премина доста над напречната греда.

В 40-ата минута Къртис стреля от сериозна дистанция – силно и много неточно.

В последната минута на полувремето Христо Иванов показа класа, спасявайки опасен удар в долния ляв ъгъл.

В 53-ата минута Горанов се включи отляво по атаката и пусна към точката за изпълнение на дузпа за Даниел Младенов. Първият удар на футболиста бе блокиран, вторият също, но в ситуацията останаха съмнения за игра с ръка на съперников футболист. Родните национали поискаха дузпа, но такава не бе отсъдена от главния арбитър.

180 секунди по-късно Ейре поведе. Христо Иванов изби силен удар на Ронън Къртис. Топката обаче попадна у Скот Хоган, който пусна на празна врата на Алън Браун. Последният нямаше как да сбърка и изведе отбора си напред в резултата – 1:0.

В 67-ата минута България изравни. Иван Горанов отне топката в наказателното поле на домакините и подаде към Божидар Краев. Последният се освободи от Джон Игън, но бе фаулиран и главният съдия отсъди дузпа. От бялата точка Ивелин Попов бе безкомпромисен за 1:1.

В 83-ата минута Ейре отново поведе. След центриране от корнер, Христо Иванов увисна, а Кевин Лонг с глава засече в опразнената врата за 2:1.

180 секунди по-късно Джеймс Колинс засече отблизо прострелно центриране отляво за крайното 3:1.

ЕЙРЕ: Марк Травърс, Кристи Сайърс, Кевин Лонг, Джон Игън, Конър Хурихейн, Алън Джъдж, Джош Кълън, Алан Браун, Калъм О’Дауда, Скот Хоган, Ронън Къртис

БЪЛГАРИЯ: Христо Иванов, Георги Пашов, Антон Недялков, Кристиян Димитров, Иван Горанов, Симеон Славчев, Васил Панайотов, Кристиан Малинов, Даниел Младенов, Николай Димитров, Божидар Краев