„Лъвиците“ с катастрофална загуба от Турция

0
balgariq turciq voleibol jeni

Националките на България записаха втора загуба на световното първенство в Япония. Момичетата на Иван Петков отстъпиха на Турция с 0:3 (17:25, 23:25, 12:25) в трети мач от предварителна група В, изигран в Сапоро.

Селекционерът Иван Петков започна със следния стартов състав: Лора Китипова, Христина Русева, Нася Димитрова, Мирослава Паскова, Мария Каракашева, Гергана Димитрова, Жана Тодорова – либеро (Ива Монова, Петя Баракова, Силвана Чаушева, Моника Кръстева).

Двата тима стартираха равностойно, но впоследствие волейболистките на Джовани Гуидети поеха инициативата и оформиха добра преднина. Това им донесе спокойствие и затвориха без проблем частта, повеждайки с 1:0 гейма.

Във втория гейм българските момичета набраха инерция и доминираха почти през цялото време. В ключовите моменти обаче допуснаха опонентките им да изравнят и в крайна сметка да увеличат предимството си.

Последната част протече изцяло под диктовката на туркините, които се откъснаха от самото начало и не позволиха на „трикольорките“ да противодействат. Така южните ни съседки записаха нов успех и нови три точки в актива си.

Най-резултатна бе Нася Димитрова с 10 точки (3 блокади, 3 аса), Гергана Димитрова и Христина Русева добавиха по 9 точки (3 блокади, 1 ас). За „полумесеците“ Мерием Боз завърши със 17 точки (2 блокади), 13 добави капитанката Еда Ердем Дюндар (1 блокада, 2 аса).

„Лъвиците“ заемат четвъртата позиция във временното класиране с 3 точки (1 победа, 2 поражения), Турция е трета с 6 точки (2 успеха, 1 загуба).

Утре (3 октомври) България се изправя срещу Куба от 13:20 ч. б.в.