„Лъвчетата“ загубиха минимално от Русия

0
Кадър: БНТ

Младежите на България загубиха от Русия в контролна среща. На стадион „Славия“ възпитаниците на Александър Димитров отстъпиха с минималното 0:1.

Първата възможност беше за България. Ударът на Християн Петров обаче бе спасен от Будачев.

Русия поведе в 12-ата минута. Тюкявин центрира отдясно, Игнатов засече с глава и топката влетя неспасяемо в горния десен ъгъл на вратата на Вуцов за 0:1.

„Лъвовете“ можеше да изравнят в 28-ата минута. Мартин Минчев бе изведен в наказателното поле и стреля мощно в близки ъгъл. Стражът на гостите обаче успя да избие с една ръка в корнер.

В 38-ата минута Вуцов показа отличен рефлекс и успя да се справи със силен изстрел от дистанция на Тюкавин.

120 секунди по-късно Християн Петров се намеси решително, парирайки изстрел пред вратарското поле на Косарев.

В 56-ата минута Митко Митков стреля мощно от разстояние, но над вратата.

В 77-ата Станислав Шопов центрира отлично към Симеон Петров, който засече с глава, но покрай дясната греда.

180 секунди след това България стигна до гол, дело на Мирчев. Ивайло Стоянов обаче отмени попадението, тъй като родният национал игра с ръка.

В 88-ата минута Димитър Митков влезе в наказателното поле и нанесе удар, който обаче попадна право в ръцете на вратаря.

Секунди по-късно Кирил Климов засече с глава центриране от фал. Топката обаче премина малко над напречната греда.

България U21: Светослав Вуцов, Виктор Попов, Християн Петров, Симеон Петров, Патрик-Габриел Галчев, Йоан Бауренски, Илия Груев, Филип Кръстев, Мартин Петков, Мартин Минчев, Владимир Николов

Русия U21: Иван Будачев, Даниил Хлусевич, Никита Кармаев, Александър Силянов, Руслан Литвинов, Михаил Игантов, Кирил Косарев, Константин Тюкавин, Наил Умияров, Данила Прохин, Данил Пруцев