„Лъвчетата“ смазаха Естония! Георги Николов се развихри (ВИДЕО)

0
balgariq u21 mladeji
Снимка: facebook.com/BulgarianNationalTeam

България U21 победи Естония U21 в мач от група „D“ на квалификациите за Евро 2025. На стадион „Александър Шаламанов“ „лъвчетата“ се наложиха с повече от категоричното 6:0. По този начин селекцията на Александър Димитров събра актив от 9 точки, колкото на втората позиция има и Германия, която обаче е с два мача по-малко.

В 6-ата минута Марин Петков нанесе удар по диагонала от ъгъла на вратарското поле. Топката обаче премина до дясната греда.

В 21-ата минута Данил Кураксин стреля от 8-9 метра по диагонала, но встрани от вратата.

В 32-ата минута Никола Илиев центрира отдясно. Християн Петров засече с глава от границата на вратарското поле, но над напречната греда.

Секунди по-късно Емил Ценов шутира мощно извън наказателното поле. Каур Кивила обаче плонжира и изби отиващата в долния десен ъгъл топка.

В 37-ата минута Станислав Шопов насочи изстреля от наказателното поле в горния ляв ъгъл на вратата, който обаче Кивила изби в корнер.

120 секунди по-късно Шопов шутира по диагонала от ъгъла на наказателното поле, но над вратата.

България поведе в 49-ата минута. Станислав Шопов центрира отляво. Георги Николов от 10-ина метра засече от трудна позиция с глава за 1:0.

В 59-ата минута Георги Николов получи вляво от вратарското поле, но ударът му спря във външната страна на мрежата.

60 секунди по-късно България удвои аванса си. Марин Петков центрира отдясно. Георги Николов пък засече с глава пред вратарското поле за 2:0.

В 62-ата минута шут на Никола Илиев пред вратарското поле профуча покрай лявата греда.

180 секунди по-късно „лъвчетата“ оформиха класиката в резултата. Марин Петков изведе в наказателното поле Станислав Шопов, който даде остър успореден пас. Роберт Вееринг опита да пресече, но вместо това прати топката в собствената си врата за 3:0.

След още 60 секунди България стигна и до четвърто попадение. Асен Митков шутира мощно от границата на наказателното поле, топката се отклони леко в съперник и влетя в мрежата за 4:0.

В 85-ата минута „лъвчетата“ увеличиха аванса си. Емил Ценов центрира отдясно, а Георги Николов от границата на вратарското поле засече с глава за 5:0, оформяйки и своя хеттрик.

180 секунди след това преднината на България набъбна още. Симеон Василев намери пред вратарското поле Роберто Райчев, който се завъртя и с удар от въздуха не остави шанс за реакция на Каур Кивила за 6:0.

БЪЛГАРИЯ U21: 12. Дамян Христов, 2. Мартин Стойчев, 4. Християн Петров, 5. Велко Йеленкович, 15. Мартин Атанасов, 22. Асен Митков, 6. Емил Ценов, 8. Станислав Шопов, 10. Никола Илиев, 21. Мартин Петков, 9. Георги Николов

ЕСТОНИЯ U21: 1. Каур Кивила, 5. Даниил Сотшугов, 15. Роберт Вееринг, 4. Андреас Вахер, 2. Кристо Хусар, 7. Данил Кураксин,14. Тристан Теевали, 6. Кевор Палумец, 11. Никита Михайлов, 16. Рамол Силамаа, 9. Александър Шаповалов