„Лъвчетата“ поведоха на два пъти, но не успяха да победят Косово (ВИДЕО)

0
balgariq u21 mladeji
Снимка: facebook.com/BulgarianNationalTeam

България U21 завърши наравно при гостуването си на Косово. В мач от група „D“ на квалификациите за Европейско първенство съперниците завършиха 2:2.

България поведе още в 6-ата минута със страхотен гол. Мартин Сораков стреля мощно с левия крак извън наказателното поле, насочвайки в горния десен ъгъл. Топката се отклони в дясната греда и спря в мрежата за 0:1.

В 18-ата минута удар отблизо на Туша мина покрай вратата.

180 секунди по-късно България можеше да удвои аванса. Георги Николов получи на точката за изпълнение на дузпа и стреля в долния десен ъгъл, но слабо и Гьокай улови.

В 24-ата минута Марин Петков изведе чудесно в наказателното поле. Футболистът на ЦСКА 1948 стреля от 7-8 по диагонала, но топката премина на сантиметри от дясната греда.

Косово изравни в 32-ата минута. Ардит Тахири получи в наказателното поле и с прецизен удар встрани от точката за изпълнение на дузпа прати топката в долния ляв ъгъл на вратата за 1:1.

В 38-ата минута Никола Илиев стреля директно от фал от границата на наказателното поле. Топката прехвърли стената, но и вратата.

В 44-ата минута България отново поведе. Кристиян Стоянов изведе Марин Петков от собственото си наказателно поле. Крилото на Левски напредна, озова се сам срещу вратаря и стреля от границата на наказателното поле. Топката се чукна в напречната греда и влетя във вратата за 1:2.

В 59-ата минута Косово изравни за втори път. Успореден на голлинията пас намери във вратарското поле Ардит Тахири, който много фино, с едно докосване, прати топката покрай Дамян Христов за 2:2.

В 78-ата минута удар на Райчев бе спасен от Гьокай.

5 минути по-късно Асен Митков изведе Роберто Райчев сам срещу вратаря. Ударът на последния от ъгъла на вратарското поле обаче бе неточен.

Косово: Алтин Гьокай, Егзон Речхай, Амар Герхалиу, Валон Зумбери, Флориан Хаша, Адим Погримай, Алтин Крейзиу, Арт Смакай, Ариан Лукий, Ветон Туша, Ардит Тахири

Селекционер: Арфим Тоферлани

България: Дамян Христов, Мартин Стойчев, Атанас Чернев, Християн Петров, Симеон Василев, Емил Ценов, Кристиян Стоянов, Мартин Сораков, Марин Петков, Никола Илиев, Георги Николов

Селекционер: Александър Димитров