0
balgariq mladeji
Снимка: facebook.com/BulgarianNationalTeam
-

Младежкият национален отбор на България победи Израел в евроквалификация от група D. На стадион „Александър Шаламанов” в София, „лъвчетата“ се наложиха с 1:0.

В 8-ата минута техничен удар на Петър Андреев не намери целта, а по-късно и Никола Илиев имаше същата успеваемост.

В 25-ата минута Пламен Андреев улови сигурно далечен шут на Кранчеполски.

120 секунди по-късно изстрел от наказателното поле на Станислав Шопов не успя да затрудни Дзарфати.

В 49-ата минута Халаили се отскубна сам срещу вратаря. Християн Петров все пак успя да наруши равновесието му, а Пламен Андреев се хвърли в краката му и успя да избие топката.

В ответната атака България поведе. Слабо връщане към вратаря бе пресечено от Мартин Сораков, който след това подаде на Никола Илиев. Футболистът на ЦСКА 1948 елегантно се освободи от съперник, а след това с плътен шут опъна мрежата на гостите за 1:0.

В 73-ата минута Емил Ценов изстреля истински снаряд извън наказателното поле. Дзарфати обаче демонстрира прекрасен рефлекс и успя да избие.

10 минути по-късно Асен Митков опита да си изпроси дузпа. Вместо това, обаче той получи жълт картон за симулация.

БЪЛГАРИЯ: 23. Андреев, 2. Стойчев, 5. Йеленкович, 4. Петров, 15. Атанасов, 20. Стоянов, 6. Ценов, 8. Шопов, 11. Андреев, 9. Николов, 10. Илиев

ИЗРАЕЛ: 1. Дзарфати, 6. Азулай, 2. Феинголд, 3. Шакед Шломо, 12. Фучс, 15. Абед, 20. Дзенет, 21. Кранчеполски, 9. Горно, 7. Халаили, 19. Ганах