Лъвчетата на Ангел Стойков с нова победа в Турция

0

Националният отбор на България до 19 години записа нов успех, като този път се наложи с 2:0 над връстниците си от Молдова в контролна среща на турска земя. Християн Петров (57) откри „лъвчетата“, а Иван Тасев (68) удвои с хубав прехвърлящ удар. Преди дни България победи тима на Северна Македония с 4:0 .

За разлика от мача със Северна Македония, днес на скамейката останаха Никола Илиев и Мартин Смоленски. Техните места на терена заеха Мартин Атанасов и Мартин Сораков.

В 44-ата минута Мартин Сораков можеше да си отбележи комичен автогол в опита си да изрита топката напред. Футболистът на Славия нацели топката по такъв начин, че тя вместо да продължи пътя си напред, се отби в страничната греда и излезе в ъглов удар.

В 57-ата минута България поведе с гол на капитана Християн Петров. Той засече с глава центрирана топка от ъглов удар. Веднага след това Молдова пробва да затрудни стража на България Томов, но ударът на Дмитрий Прокопишин попадна право в ръцете на вратаря. В 68-ата минута „лъвчетата“ удвоиха преднината си с гол на Иван Тасев. Той бе изведен зад гърба на защитата на Молдова, вдигна глава и видя, че вратарят е излязъл от голлинията си в опит да пресрещне Тасев. Младокът изненада стража с хубав прехвърлящ удар.

В 78-ата минута Томов се намеси блестящо при удар на Мариус Маноле. Топката достигна до нападателя на Молдова след рикошет, но от удобна позиция не успя да преодолее българския страж. В следващите минути играта беше накъсана с доста нарушения, което позволи на България да запази двата си гола аванс и да се поздрави с нов успех.