„Лъвчетата“ до 17 с драматична загуба от Норвегия в продължението

0
balgariq 2003
-
-

Гол от фаул в добавеното време донесе победа на юношите на Норвегия до 17 години над България в първи мач от европейските квалификации в група 13. Норвежците стигнаха до успеха с 2:1 с гол от свободен удар на Даниел Бауер минута преди да изтече 4-минутното добавено време на мача. Иначе след нулева първа част домакините откриха от дузпа в началото на второто полувреме, а Мартин Смоленски изравни в 78-ата минута след пас на Мартин Сораков.

В другата среща по-рано днес Австрия очаквано разгроми аутсайдера Малта с 6:0. Следващите мачове са на 20-и октомври, а България играе с Австрия в Рауфос от 14.30 часа. Норвегия пък се изправя срещу Малта на същия стадион, но от 18.30 часа. Последните срещи са на 22-и октомври по едно и също време от 18.00 часа: България- Малта в Рауфос и Австрия- Норвегия в Хамар. Четирите отбора играят квалификационен турнир, от който напред продължават първите два отбора. Четири състава от 3-ите места в 13-те групи също ще се промъкнат напред. Селекционер на българския отбор е Марчо Дафчев. Първата част завърши 0:0, като домакините имаха съвсем леко предимство в играта. В 19-ата минута те създадоха първата прилична голова ситуация, но вратарят Иван Андонов спаси удара на Брайън Фиабема. До края на полувремето и двата отбора направиха по няколко атаки, които завършиха с неточни удари, като в 1-ата минута на добавеното време Мартин Смоленски опита изстрел и вратарят на норвежците спаси. Седем минути след началото на второто полувреме същият Фиабема удари горната греда над вратаря Андонов, а при добавката пак той се размина с гола.

Тобиас Гуликсен имаше също добра възможност, отново предотвратена от българския вратар. В 62-ата минута Пламен Цончев предизвика дузпа, след като събори в наказателното поле Гуликсен, а потърпевшият откри резултата. След гола България вдигна оборотите и започна да търси много по-често атаките, като добри шансове имаше за Бисер Бонев и Мартин Смоленски. В 78-ата минута крилото на Славия Мартин Сораков проби и подаде на Смоленски, който изравни- 1:1. Три минути преди края на редовното време резервата на домакините Даниел Карлсбак удари за втори път гредата, а след това ударът на Оскар Боб беше блокиран. Развръзката настъпи в 3-ата минута на добавеното време, когато Матиас Бауер вкара втори гол за Норвегия след изпълнение на свободен удар.

Състав на България U17: Иван Андонов, Александър Бучков, Калоян Костов, Константин Айдарски (66-Александър Георгиев), Димо Кръстев, Мартин Хайдаров (30-Пламен Цончев), Мартин Смоленски, Димитър Иванов (58-Мартин Сораков), Иван Алексиев, Бисер Бонев, Симеон Александров;
Жълти картони: Калоян Костов (България), Тобиас Гуликсен, Николай Скоглунд (Норвегия)