0
00736820
-
-

Отборът на Латвия, който спря България в елиминациите на ЕвроБаскет Дивизия “В”, взе последната виза за класиране в елита на Европа при 20-годишните младежи. Латвийците победиха Русия със 76:62 в срещата за трето място и догодина ще играят в Дивизия “А”, защото промоция печелят първите три отбора в крайното класиране на ниския ешелон на Стария континент.

Балтийците отстраниха българите в четвъртфиналите, а вчера отстъпиха на Полша в полуфиналите, но днес си осигуриха така желаното изкачване.

Латвия пречупи руснаците в третата четвърт на днешния двубой в зала “Универсиада”, след като в първото полувреме бе предимно догонващия в резултата отбор. В десетте минути след почивката сънародниците на Кристапс Порзингис вкараха двойно повече от съперника (20:10), а след това умело затвориха мача в своя полза и спечелиха със 76:62.

Артурс Страукнис поведе победителите с 24 точки и 10 борби. Робертс Блумбергс приключи с 13 точки и 13 борби, а Едгарс Кауфманс вкара 12 точки.

Александер Кхоменко бе най-резултатен за Русия с 13 точки.