Куп победи за талантите на Нефтохимик, наложиха се над Ботев (Пд) и Черноморец

0
-
-

Юношеските формации на Нефтохимик U15 и U17 се поздравиха с победи след изиграните през изминалия уикенд мачове.

Нефтохимик U15 се наложи над втория отбор на Ботев /Пловдив/. Тази събота, на стадиона в Българово малките „шейхове“ победиха пловдивския си съперник с 3:1. Мачът бе от 13-ия кръг на зоналното първенство до 15 години.

Срещата премина при пълната доминация на бургаския тим, но резултатът бе открит от гостите. Момчетата на Милен Христов не закъсняха с отговора си и бързо изравниха. За 1:1 се разписа Християн Кънев. След почивката Пламен Славилов бе точен за 2:1, а крайното 3:1 оформи Светослав Иванов.

В следващия кръг от първенството Нефтохимик гостува на градския си съперник Черноморец. Срещата е на 23.11 /събота/, от 10:00 ч., на стадион Черноморец.

Юношите младша възраст пък се наложиха като гости над Айтос с 5:2. През първата част резултатът бе равен 2:2, като головете за Нефтохимик реализираха Мартин Георгиев и Габриел Жеков. През второто полувреме тимът на Георги Терзиев излезе по-мотивиран на терена и добави още три попадения, като не допусна повече голове в своята врата. Точни след почивката бяха Георги Бачев, Божидар Гочев и Йоан Дунчев.

Категорична победа извоюва Нефтохимик над Черноморец, в мач от първенството за деца, родени през 2009 г. Малките „шейхове“, водени от Васил Цветанов се наложиха над градския си съперник с 3:1. Точни за „зелените“ бяха Александър Тенев и Неделин Манолов , който вкара две попадения. Децата на Нефтохимик владееха случващото се на терена през цялото време и заслужено се поздравиха с победата.

Успехи пожънаха децата на Нефтохимик и в другите мачове, изиграни през уикенда. Родените през 2010 г. се наложиха над Несебър с 2:1, а вторият отбор за деца, родени през 2010 разгроми Свети Никола с 9:0. Нефтохимик 2008 (1 отбор) записа класическа победа над Карнобат – 3:0, а вторият отбор записа равенство с Бургас спорт 2:2.