Куп наказани и глобени след дербито Интер – Милан

Спортният съд реши да накаже представителите на Интер заради инцидента в края на мача от 24-ия кръг на Серия А с Милан (1:2).

Защитникът Алесандро Бастони, който бе сменен в 82-ата минута, по-късно стана един от участниците в конфликта с бранителя на „росонерите“ Тео Ернандес, който беше изгонен минута преди края на редовното време. За многократни обиди към помощник-съдията той беше наказан за два мача, включително мача срещу Наполи на 12 февруари.

Също така наказанието за един мач не можа да бъде избегнато от старши треньора на Интер Симоне Индзаги – той обиди рефера още в съблекалнята. В същото време специалистът е глобен с 15 хиляди евро.

Нападателят Лаутаро Мартинес също ще трябва да плати глоба след резултатите от епизода с Ернандес – 10 хиляди евро. В същото време обвиненията, че аржентинецът е оплюл съперника, не се потвърдиха.