Крумовград влезе в топ 6 след победа в мач с 5 гола

0
aleksandar kolev
Снимка: facebook.com/FCKrumovgrad

Крумовград проби в топ 6 на Първа лига, след като спечели с 3:2 при домакинството си на Хебър Пазарджик от 27-ия кръг на първенството. Крумовград имаше сериозно превъзходство в срещата, но победата за тима на Станислав Генчев бе постигната по много драматичен начин.

Домакините успяха да поведат в деветата минута, когато Матей Шимич с глава продължи към Алекс Колев, който също с глава преодоля Дебърлиев за 1:0.

Дебърлиев се намеси в 14-ата минута при изстрел на Джуниет Али, а след това Патрик Луан не успя да играе с топката, а Димитър Тонев стреля неточно.

Крумовград удвои своята преднина в 35-ата минута. Алекс Колев центрира към Вячеслав Велев, който върна към Димитър Тонев, а той с много техничен удар вкара топката във вратата на Петър Дебърлиев.

В 49-ата минута Матей Шимич отправи хубав, силен удар, но Дебърлиев се намеси. Останаха много сериозни съмнения, че Шимич е в положение на ззасада, която не беше маркирана.

Хебър намали своя пасив на 1:2 в 58-ата минута. Атанас Кабов пусна пас към Шейх Диаманка, който продължи топката към Ангел Бастунов, а той я вкара във вратата на Янко Георгиев.

Хебър успя да изравни в 79-ата минута, когато Лазар Марин бе точен.

Крумовград възстанови предимството си в мача в 81-ата минута. След центриране от корнер в наказателното поле на Хебър, Матей Шимич се извиси над всички и вкара топката с глава във вратата на Дебърлиев.

Крумовград се изкачи на шесто място в класирането с 39 точки, а Хебър е дванадесети с 27 точки.