Крумовград прегази ЦСКА 1948! Бивши футболисти на „червените“ ги посякоха (ВИДЕО)

0
krumovgrad

Крумовград победи ЦСКА 1948 в мач от ХХ кръг на Първа лига. На стадиона в Бистрица гостите се наложиха с 3:0. Любопитно е, че първите две попадения за водения от Станислав Генчев тим бяха реализирани от бивши футболисти на „червените“ – Серкан Юсеин и Александър Колев.

Крумовград по чудо не поведе още в 6-ата минута. Вячеслав Велев проби отляво и намери в наказателното поле Серкан Юсеин, който пък центрира на границата на вратарското поле. Там Джуниет Али засече с глава, но Генадий Ганев демонстрира страхотен рефлекс, плонжира и улови на самата голлиния.

В 11-ата минута Алекс Колев шутира от границата на наказателното поле. Стражът на домакините обаче улови сигурно отиващата в долния десен ъгъл топка.

В 22-ата минута Педриньо влезе в наказателното поле, освободи се от Божидар Кацаров и стреля, но над вратата.

Крумовград поведе в 27-ата минута. Патрик Луан намери пред вратарското поле Димитър Тонев, чийто удар обаче бе блокиран. Топката обаче стигна до Серкан Юсеин, който с мощна тупалка от 12-13 метра не остави никакъв шанс за реакция на Генадий Ганев за 0:1.

В 34-ата минута Ренан Арияш нанесе удар от ъгъла на вратарското поле, но Ганев успя да избие в корнер.

120 секунди по-късно Георги Русев центрира отляво. Елитон засече с глава на границата на вратарското поле, но над напречната греда.

В 43-ата минута Георги Русев бе изведен отлично, след което нахлу в наказателното поле и останал сам срещу вратаря не сгреши. Попадението обаче бе отменено заради засада при паса към родния национал.

Крумовград удвои аванса си след по-малко от 240 секунди игра през втората част. Димитър Тонев проби отляво, нахлу в наказателното поле и почти от аутлинията върна малко назад. Ренан Арияш центрира към далечната греда, където от 2 метра Алекс Колев от воле разстреля Генадий Ганев за 0:2.

В 53-ата минута Серкан Юсеин опита да прехвърли Ганев от центъра, но топката мина доста над вратата.

120 секунди по-късно Димитър Тонев се отскубна сам срещу вратаря, но с последното докосване си поведе дълго и Ганев успя да улови топката.

В 74-ата минута ЦСКА 1948 можеше да върне едно попадение. Ударът на Бирсент Карагарен от чиста позиция обаче не бе достатъчно добър. Въпреки това, Благой Макенджиев не успя да улови топката, която обаче за негово щастие след това бе изчистена от защитник.

В 85-ата минута Крумовград можеше да оформи класиката в резултата. Диего Рапосо бе изведен сам срещу вратаря, но ударът му бе отразен. Топката се върна на границата на наказателното поле, откъдето последва нов шут към долния десен ъгъл на вратата, но отново Ганев с блестящ рефлекс успя да избие в корнер.

В 89-ата минута Карагарен стреля мощно към горния ляв ъгъл на вратата. Макенджиев обаче изби в корнер.

В 4-ата минута на даденото продължение Крумовград стигна и до трето попадение. При организиране на скоростна контраатака Матей Шимич изведе Октай Юсеин, който сам срещу вратаря не сгреши за крайното 0:3.