Крумовград обърна Беласица и вече е втори (ВИДЕО)

0
krumovgrad 1
Снимка: facebook.com/FCKrumovgrad

Крумовград победи като гост Беласица в мач от XIX кръг на Втора лига. На стадиона в Симитли домакините поведоха, но допуснаха обрат, а последният съдийски сигнал прозвуча при 1:3.

Успехът прати селекцията на Неманя Миланович на второ място във временното класиране с 34 точки, колкото има и третият Етър. Тимът от Петрич пък заема шестата позиция с 29 точки.

Беласица поведе още в 11-ата минута. Центриране от корнер рикошира в гърба на Сораков и топката продължи летежа към задната греда. Там Запро Динев изпревари Благой Макенджиев и с глава засече в мрежата за 1:0.

В 24-ата минута Китан Василев опита центриране отляво, топката рикошира във футболист на Беласица, след което срещна лявата греда. След няколко докосвания топката отново стигна до Василев вляво в наказателното поле, той отново центрира, кълбото се вдигна от крака на Куфре Ета и този път се отклони в горния стълб на вратата.

Крумовград все пак изравни в 31-ата минута. Христо Петров върна много слабо към вратаря си. Мартин Сораков пресече, излезе очи в очи с Кирил Георгиев, но не постъпи егоистично и даде пас вляво. Китан Василев пък не сгреши на празна врата за 1:1.

В 42-ата минута Запро Динев направи отличен индивидуален пробив, завършил със силен и точен шут от дъгата на наказателното поле. Макенджиев обаче улови сигурно.

В 79-ата минута Крумовград осъществи пълен обрат. Центриране от фал не бе добре изчистено с глава от Ета. Топката стигна до границата на наказателното поле, откъдето Китан Василев стреля от движение. Кълбото рикошира в някого от купа играчи и спря в мрежата за 1:2.

В 84-ата минута гостите си подпечатаха победата. Димитър Пиргов от 14-15 метра с плътен шут порази долния десен ъгъл на вратата за крайното 1:3.