Крумовград няма спирка, съвсем стъжни положението за Локо Сф

0
krumovgrad

Крумовград записа трета поредна победа в Първа лига, след като се наложи с 2:0 при домакинството на Локомотив София от седмия кръг. По този начин положението при „столичните железничари“ стана много тежко.

Първият по-опасен удар дойде още в първата минута. Серкан Юсеин центрира от статично положение, а футболист на Крумовград стреля с глава. Александър Любенов се намеси и отби топката в корнер. Юсеин отново центрира и намери напълно непокрития Божидар Кацаров, който откри резултата още във втората минута.

Седем минути по-късно Александър Георгиев проби отляво и върна топката към Вячеслав Велев, който стреля от далечно разстояние. Въпреки че Любенов изпусна топката, до по-сериозна опасност пред вратата на Локомотив не се стигна.

В 10-ата минута Диего Рапосо се освободи в наказателното поле и подаде към Александър Колев, но той не успя да нацели топката.

В 29-ата минута Янко Георгиев направи страхотно спасяване, с което предотврати изравняването. Красимир Милошев центрира от статично положение. Подаването му намери Красимир Станоев, който стреля параболично с глава. Ударът му беше избит в гредата от Георгиев, а добавката на Димитър Митков отиде високо над вратата.

Пет минути по-късно Александър Колев получи отдясно и с диагонален пас намери Серкан Юсеин, който пусна към Рапосо, който с пета намери Патрик Луан, но той не отправи хубав удар.

Първата опасна ситуация за второто полувреме дойде в 52-ата минута. Александър Георгиев подаде към Рапосо, който с хубав пас намери Даниел Миланович, но неговият удар мина встрани от вратата на Любенов.

Три минути по-късно Миланович отново стреля. Този път ударът му беше точен, но не затрудни стража на столичните „железничари“.

Десет минути преди края на двубоя Алекс Колев подаде към Миланович. Той излезе сам срещу Любенов, но вратарят на Локомотив се намеси.

В 83-ата минута Диме Димов фаулира Мартин Сораков в наказателното поле и съдията Георги Гинчев свири дузпа за домакините. Александър Колев застана зад топката и прати топката във вратата на Любенов за 2:0.

В 90-ата минута Сораков излезе на много добра позиция срещу Любенов, но вратарят на Локомотив София този път спаси.

Крумовград се изкачи на четвърто място във временното класиране с 12 точки, докато Локомотив София остана единадесети с 6 точки.

В следващия кръг Крумовград гостува на Локомотив Пловдив, а Локомотив София е домакин на Етър.