Кризата в Берое няма край- падна и от Царско село у дома(ВИДЕО)

0
-
-

Берое и Царско село завършиха при резултат 0:1 в мач от междинния 25-и кръг в родната ни първа Лига. Това бе трета поредна загуба за Берое и столът на Димитър Димитров-Херо вече сериозно се клати.

Мачът започна в лежерно темпо под проливния дъжд, който се изсипва над Стара Загора. Първата възможност се откри пред домакините в 8-ата минута, но Кийлън Лебон не намери очертанията на вратата на Джони Пласид. Четири минути по-късно многоходова комбинация на „царете“ завърши с опасен шут на Дилан Мертенс, но след рикошет топката излезе в корнер.

В средата на първата част се чуха гръмотевици на стадиона под Аязмото, а дъждът се усили. Това затрудни двата отбора, които трудно намираха начин да притесняват вратарите. В заключителните минути преди почивката домакините се активизираха, но ударите на Лебон, Ангелов и Стефанов не намериха целта.

По време на почивката дъждът спря и второто полувреме започна при далеч по-добри условия. Първото положение бе пред вратата на Перниш, но ударът на Мертенс в 49-ата минута бе разочароващ. В 52-ата минута домакините бяха близо до гола, след като Джони Пласид проспа центриране от фаул. Резервата Димо Бакалов обаче с глава не намери очертанията на вратата.

Головата немощ на домакините принуди треньора Димитър Димитров-Херо да пусне в игра ветерана Мартин Камбуров още в 53-ата минута. 9 минути след появата си на терена нападателят можеше да се разпише, но Джони Пласид излезе навреме и парира удара му.

В 69-ата минута грешка на вратаря Душан Перниш едва не доведе до откриване на резултата. Стражът на Берое напусна наказателното си поле в опит да пресече дълъг пас на Мертенс към Стефан Христов, но лошото му избиване даде възможност на резервата на Царско село да продължи атаката. Близо до аутлинията той се справи с Хасани, навлезе навътре в терена и шутира в далечния ъгъл. Перниш обаче се разтегна и се реваншира за грешката си секунди по-рано.

Десет минути преди края Кукула пропусна да се превърне в герой за Берое, след като получи подарък от Джони Пласид и защитниците пред него. Гостите показаха неразбирателство при центриране на Александър Василев отляво и топката кацна на главата на резервата на Берое, който обаче не уцели вратата.

В главен герой на срещата се превърна Емануил Манев. Първо в 90-тата минута той се отскубна и подаде на празна врата на Андерсон Кордейро и той вкара единственото попадение в срещата. В третата минута на добавеното време пак той от фаул нацели напречната греда.