Краси Анев остана 13-ти във Финландия

0
krasi anev

Руснакът Антон Шипулин спечели спринта на 10 километра от Световната купа по биатлон, който се проведе в Контиолахти, Финландия. Красимир Анев направи отлично състезание, като не допусна нито една грешка и завърши на 13-о място.

30-годишният Шипулин също не допусна нито една грешка при десетте си изстрела и финишира за 23:51.6 минути, като така си осигури победа №11 в кариерата за Световната купа.
Втори приключи латвиецът Андрейс Растрогуйевс, който изостана само с 5.7 секунди от Шипулин, докато челната тройка бе допълнена от французина Кентин Фийон Майе, останал на 14.5 секунди от златото.
Освен Анев, който завърши точно зад легендата на биатлона Оле Ейнар Бьорндален, място в топ 30 намери и Владимир Илиев. Той направи два грешни изстрела и с изоставане от 1:08.3 минути приключи на 25-о място.
Другите двама българи на старта – Димитър Герджиков и Антон Синапов останаха на 49-о и 92-ро място. Герджиков направи по една грешка и на двете си стрелби и изостана на 1:49.4 минути от Шипулин, докато Синапов завъртя четири допълнителни обиколки и с тях изостана на 3:11.7 минути.