Красен и Драго помогнаха на Лудогорец да отърве загубата срещу Ботев Пд

0
15

Главният съдия Красен Георгиев и видео асистент арбитъра Драгомир Драганов се помъчиха много и в крайна сметка успяха да помогнат на Лудогорец да се измъкне от загубата срещу Ботев Пловдив. Двата отбора завършиха 2:2 в мач от деветия кръг на Първа лига, който се игра на „Хювефарма Арена“

Лудогорец изигра слаб мач, а реферите удариха едно сериозно рамо на шампиона, който в крайна сметка успя да избегне загубата в 9-ата минута на даденото 7-минутно добавено време на срещата.

Душан Керкез дебютира с равенство начело на Ботев Пловдив.

В четвъртата минута Бърнард Текпетей бе изведен в наказателното поле и се свлече в наказателното поле след съприкосновение с Джеймс Ето’о. Красен Георгиев посочи бялата точка, но ВАР реферът Драгомир Драганов разгледа ситуацията и след над 6-минутно забавяне дузпата бе отменена, тъй като ганаецът е бил в засада.

В 13-ата минута Текпетей нанесе добър удар към долния ляв ъгъл, но Даниел Кайзер се намеси и изби в корнер.

Съдията Красен Георгиев не се замисли и свири втора дузпа за Лудогорец в 41-ата минута, като ВАР този път потвърди неговото решение. Хайстер стреля, Кайзер изби, а Аслак Фон Витри бе много неточен при добавката, но топката стигна до Кайо Видал, който направи няколко финта и бе съборен от Джеймс Ето’о.

Зад топката застана Оливие Вердон, който стреля в левия ъгъл и макар вратарят да позна посоката на изстрела, не можа да реагира – 1:0 в 43-ата минута.

Съдията Красен Георгиев и видео асистент арбитърът Драгомир Драганов си затвориха очите в 45-ата минута, когато не свириха чиста дузпа за Ботев Пловдив. Мартин Секулич получи много добра възможност в наказателното поле на Лудогорец, но не стреля, а върна назад към Ивелин Попов, който стреля, а топката срещна ръката на Педро Нареси, но Красен Георгиев прецени, че няма дузпа. Драгомир Драганов също не се намеси. При удара на Попов, ръката на Нареси бе направо откъсната.

Второто полувреме Ботев Пловдив вдигна оборотите и бе по-активният отбор на терена.

В 55-ата минута Константинос Балоянис проби добре по лявото крило и намери Ивелин Попов, който заложи топката на появилия се от резервната Антоан Бароан, който стреля, но Симон Слуга спаси.

Ботев Пловдив успя да изравни резултата в 57-ата минута. Ивелин Попов направи добър индивидуален пробив, като елиминира Педро Нареси и Оливие Вердон, след което необезспокоявано продължи към наказателното поле и от границата стреля елегантно с външен фалц, пращайки топката във вратата на Слуга.

Ботев Пловдив стигна до пълен обрат в 83-ата минута, след като Красиан Колев се възползва от груба грешка на Аслак фон Витри. Колев след това се надигра един на един срещу норвежеца. Колев с премерен диагонален удар вкара топката в долния ляв ъгъл на вратата на Симон Слуга.

Съдията Красен Георгиев даде 7 минути допълнително време на срещата.

Лудогорец успя да изравни резултата в 9-ата минута на добавеното време, когато Аслак фон Витри центрира от корнер в наказателното поле на Ботев Пловдив, където Якуб Пьотровски с глава вкара топката във вратата на Даниел Кайзер.

Ботев Пловдив вече 17 мача е без победа срещу Лудогорец в Първа лига.

С това равенство Лудогорец е четвърти с 13 точки, а Ботев Пловдив е единадесети с 9 точки.