KotaSport TV: Добруджа със 7-ма поредна победа на Североизток

0
nesebar dobrudja 37
-
-

Продължава победният ход на футболистите на „Добруджа“ по терените на Североизточна трета лига. Възпитаниците на Светослав Петров постигнаха седми пореден успех от началото на първенството, като спечелиха гостуването си на „Хитрино“ с 3:0 и остават с пълен точков актив на върха в класирането.

На почивката „Добруджа“ водеше с 2:0 с два гола на Янчо Андреев. Той откри резултата в 29 мин. с воле от границата на наказателното поле. В 37 мин. отново Янчо Андреев завърши атаката на „Добруджа“ и увеличи преднината на своя отбор. Бившият футболист на „Добруджа“ Ивелин Василев можеше да върне интригата малко преди края на първото полувреме. Юношата на испанския „Осасуна“ финтира вратаря Димитър Илиев и стреля в опразнената врата, но топката бе изчистена от голлинията от защитника Иво Вихренов.

5 минути след подновяването на играта „Добруджа“ си подпечата трите точки. Денис Кадир пое топката извън наказателното поле и с фалцов удар я изпрати в горния ляв ъгъл на вратата, пазена от Орхан Осман за 3:0. Вратарят на „Добруджа“ Димитър Илиев не остави шанс на домакините дори за почетен гол, като в 65 мин. спаси битата от капитана на „Хитрино“ Христо Александров дузпа.