KotaSport TV: Добруджа с 13 от 13 след класика срещу Светкавица

0
-
-

Добруджа победи Светкавица Търговище с 3:0 в мач от Североизточна трета лига, игран на стадион „Дружба“.

В 28-та минута Симеон Митев засече с крак топката от въздуха и откри резултата. В 39 минута Денис Кадир от фаул направи безпомощен отново вратаря на Светкавица Тодор Тодоров . След почивката се наложи на два пъти на стража на домакините Димитър Илиев да прави решителни спасявани при контраатаки на гостите от Търговище. Възпитаниците на Светослав Петров оформиха  победата си с трети гол в 74 минута, когато Александър Георгиев отбеляза с плонж след центриране на Кристиан Пешков.
През второто полувреме в игра за домакините се появиха трима юноши от школата на клуба – Пламен Шестаков, Димитър Василев и Николай Андреев.

Това бе 13-а победа от 13 срещи в първенството за Добруджа и  отборът от Добрич е убедителен лидер в класирането на Североизточна трета лига.