Кошмарна загуба на националите ни

0

Юношеският национален отбор на България до 19 г. загуби с 1:2 от Андора в решителен мач за класиране за елитния кръг за Евро 2024.

Срещата не започна добре за нашите и вратарят ни Алекс Божев трябваше да се намесва решително в 4-ата минута.

Преслав Бачев опита шут от около 30 метра в 39-ата минута в първата по-сериозна опасност пред вратата на съперника, а няколко по-късно поведохме в резултата. След разбъркване при ъглов удар в 43-ата минута топката бе изчистена, но отново достигна до Михаил Цонев. Той центрира и намери Мартин Георгиев, който се разписа за 1:0 с глава.

Минути след почивката Андора успя да изравни. Бора Фонт беше забравен на втора греда и се възползва от добро подаване за да се разпише (1:1).

Само няколко минути след това Кристиян Балов получи червен картон, след като удари умишлено противников футболист с крак.

Лошите новини не спряха и в 65-ата минута Андора направи обрат – 2:1 с гол на Алекс Молинс.

Загубата остави тима ни на последно място в групата с две точки, Андора е на трета позиция с 3. Шотландия и Сърбия в момента спорят за първото място, като двата тима са с по 4 точки.