Копич: Заслужавахме доста повече

0
-
-

Старши треньорът на Ботев (Пловдив) Желко Копич даде мнението си след загубата на своя тим в пловдивското дерби срещу Локомотив. “Канарчетата” отстъпиха с 0:1, а наставникът призна, че неговият тим е заслужавал повече заради играта си през второто полувреме.

“Ще разделя мача на две – първите 20 минути на първото полувреме Локомотив бе по-агресивен, спечелиха повече втори топки и дуели, след това се стабилизирахме леко, но през първото полувреме не успяхме да играем по начина, по който искахме. Второто полувреме искахме да контролираме мача, да сме по-офанзивни. Получихме гола, след това започнахме да играем доста добре, имахме отлични възможности да вкараме, но не го направихме и изпуснахме шансовете си.

Играхме добре след гола. Имахме доста притежание, създавахме шансове. Вкарахме два гола, но бяха отменени, така се случва.

През първото полувреме търсехме себе си, теренът не беше най-добрият, имаше доста битка, твърде много грешни подавания. През второто полувреме бяхме по-добре. Локомотив си играха техния футбол. Заслужавахме доста повече заради второто полувреме.

Трябва да продължим да се борим, имаме футболисти, които са контузени. Те дават всичко от себе си и в следващия мач трябва да влезем за три точки”, заяви Копич.