Контузиите в Лудогорец нямат край

0
spartak varna ludogorets manuel kafumana ivei romeesh
Снимка: ludogorets.com

Нова контузия сполетя Лудогорец. След тежките травми на Рик Джонатан и Диниш Алмейда, и малко по-леките на Бърнард Текпетей, Матиас Тисера, Аслак фон Витри, Густаво Нонато, Доминик Янков и Антон Недялков, сега в лазарета влиза Мануел Шоу. Неприятните новини за Ивайло Петев долетяха от Гана. Националът на Ангола и футболист на разградчани Мануел Шоу се контузи. В 33-тата минута на квалификационния мач за Купата на африканските нации Шоу беше заменен принудително заради контузия. На негово място се появи Бруно Паз. Засега няма яснота какво е състоянието на халфа и дали Ивайло Петев ще може да разчита на него в оставащите мачове до края на сезона, които ще решат титлата. „Орлите“ са в люта борба с ЦСКА-София, като изостават с 4 точки от лидера.

Междувременно анголците, останали без Шоу, допуснаха много болезнена загуба с 0:1 от домакина Гана с гол, който падна дълбоко в добавеното време. В реализатор се превърна Антоан Семеньо в 6-ата минута след изтичането на редовните 90. Двата отбора премериха сили в трети мач от поток Е. С успеха ганайците излязоха еднолично на първото място с актив от 7 точки. Ангола е втори с 4, толкова има и ЦАР. Пося ден е Магадаскар с 1 точка./ „Мач Телеграф“