Колев: Можем да съжаляваме, че не победихме! Ще имам главоболие да мисля за състава в сряда

0
Снимка: beroe.bg
-
-

Старши треньорът на Берое – Петър Колев – сподели мнението си за равенството с ЦСКА-София.

„Поздравявам играчите. Някои бяха извън игрови ритъм. Радвам се, че се справиха и бяхме успешни. Винаги съм им казвал, че няма място за титуляри и резерви, а всички са за Берое. Днес излязоха и го показаха. Направихме много добър мач. Успешно затворихме изключително добрите играчи на ЦСКА в атака. На фона на създадените положения, пред нашата врата нямаше чисти. На фона на нашите удари, на 2-3 чисти ситуации, можем да съжаляваме, че не победихме. Играхме срещу изключително сериозен отбор, селектиран, с много добър треньор. Само може да ме радва тази точка.

Схемата беше избрана спрямо контузените, противника и предстоящия след 2 дни мач. Спазването на тактическата дисциплина от първата до последната минута беше ключът към успеха. Имахме известни колебания през първото полувреме. С една корекция на полувремето нещата си дойдоха на мястото.

Обичам да варирам в схемите. За мен е важно играчите да могат да играят в няколко схеми и на различни позиции. Радвам се и им благодаря за себераздаването и добрата игра.

Предстои ни изключително важен мач за Купата. Успяхме да съхраним някои играчи. Ще имам главоболията да мисля за състава в сряда“, коментира Колев.