Колев: Доста неща попречиха! В завършващата фаза не ни достигна и класа

0
Снимка: beroe.bg

Старши треньорът на Берое – Петър Колев – сподели мнението си за загубата с 0:2 от Лудогорец.

„Доста неща попречиха. Главното е, че не си оползотворихме шансовете. Знаехме, че ще е изключително трудно да си тръгнем с нещо, ако не отбележим. Доволен съм от играта и от спазването на указанията, от раздаването на повечето. Имаме нюанси, върху които да работим – главно в по-бързата игра напред. Тази седмица беше доста емоционална за нас – изхаби емоционално и физически някои играчи. Доволен съм от представянето. Второто полувреме изцяло доминирахме, не толкова като притежание на топката, колкото като дисциплина и голови положения. Контролът ни стана по-добър. За жалост голът, който получихме в края на мача, ми развали малко настроението. Това опитвахме да избегнем през целия мач.

Указанията бяха да се търси свободен защитник встрани, но не с късо подаване, както стана при първия гол. По-добре да е по-дълго, да излезе в тъч, но да няма опасност. Явно прекалихме в това отношение. Това са детайли, които трябва да се изчистват. Начинът на изнасяне беше правилен. Първото полувреме направихме няколко грешки в близост до нашата врата.

В завършващата фаза не ни достигна къде точно подаване, къде малко повече смелост и на 50% класа, предполагам“, коментира Колев.