Коледен турнир събра 350 деца в София

0
c975e97b 500c 4884 9352 8eccac394a39

Отборите на ЦСКА – София, Шампион и Академия за футболно развитие (АФР) спечелиха златните медали в трите групи на традиционния коледен турнир, организиран от Зоналния съвет на БФС-София. Надпреварата се проведе при отлична организация, страхотно настроение и незабравими емоции за децата, родени през 2016 г., в зала „ДИТ“ в Драгалевци през последните 3 дни. Над 350 таланти от 24 отбора си оспорваха призовите места, а независимо от своето класиране, всички участници бяха зарадвани с медали и коледни изненади.

До финала в Първа група достигнаха ЦСКА – София и Левски, като победата отиде при младите армейци (4:0), а в спора за третото място Национал надделя над Септември с атрактивното 7:4. В Група II сблъсъкът за първото място противопостави тимовете на Шампион и Ултраспорт Академия, а двубоят завърши с драматичен успех на талантите от Шампион с 3:2. Бронзовите медали пък бяха заслужени от София Спорт, който в не по-малко оспорван мач спечелиха срещу Барокко след 2:2 и 5:4 при изпълненията на дузпи.

В последната група АФР победи с 1:0 Спорт за всички във финала, а в двубоя за третата позиция Академия се наложи с 4:0 над Вива. Всички призьори (от 1-во до 4-то място) получиха купи, а отличията бяха връчени от председателя на Зоналния съвет на БФС-София Антони Здравков.