Кокала започна с кошмарна загуба във Вихрен! (ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ НА ЮГОЗАПАД)

0

Емил Велев – Кокала започна с кошмарна домакинска загуба престоя си във Вихрен (Сандански). Назначеният за нов спортен директор на клуба трябваше да преглътне поражението с 1:4 от втория отбор на Септември (София). Младите таланти от столицата имаха пълно превъзходство на Градския стадион в Сандански и ликуваха с трите точки в мача от втория кръг на Югозападната Трета лига.

Първия гол в срещата отбеляза Крис Вълчинов в 17-та минута за 0:1 след самостоятелен рейд. В 42-та минута отново той с поредна своя индивидуална атака направи резултата 0:2. За отбора на домакините опитният Димитър Петков улучи гредата зад вратаря на гостите Ивайло Илиев през първата част на срещата.

След почивката отново отборът на гостите играеше по-модерно и по-разнообразно и вкара нови две попадения във вратата на Иван Топалов. В 52-та минута Иван Гюров се възползва от неразбирателство между защитата и вратаря на гостите и от няколко метра успя да изпрати копката в мрежата за 1:2. В 60-та минута след центриране в наказателното поле на домакините Топалов се размина с топката и Мартин Тодоров с глава направи резултата 1:3. Две минути преди края на редовното време Мартин Тодоров отново се възползва от неумела намеса на вратаря на Вихрен и с глава оформи крайното 1:4.

Важни победи като гост записаха два от считаните за фаворити в групата отбори на Витоша (Бистрица) и Беласица. „Тигрите“ се наложиха с 1:0 на негостоприемния терен в Ихтиман срещу местния Ботев. Бела пък спечели регионалното дерби с Банско – 2:1.

Беласица изигра силен мач в курортния град. Първи отбелязаха гол в срещата петричките футболисти в 12-та минута. Автор на попадението бе Патрик Попов. В 21-ма минута Костадин Слаев с далечен шут от 40 метра изпрати топката в мрежата зад вратаря на Беласица Кирил Георгиев за 1:1. До края на първата част на срещата футболистите на двата отбора изградиха доста опасни атаки, най-вече по фланговете, но до ново попадение не се стигна. Най-фрапиращи пропуски за отбора на гостите бяха в 29-та и 31-ва минути, като Йордан Тодоров на два пъти не бе точен отблизо. В 37-ма минута Димитър Стоев центрира удачно в наказателното поле на гостите и Милен Златков се размина отблизо с топката. Четири минути по-късно Костадин Слаев центрира отлично в наказателното поле на гостите към Венци Маламов, но той не успя да се възползва от ситуацията.

След почивката се заигра в половината на гостите. Атаките на „козлите“ бяха най-вече по десния фланг. В 50-та минута след високо центриране в наказателното поле на Беласица Марин Георгиев за миг изпревари Боби Хазуров и предотврати опасността. Постепенно нещата на терена се нормализираха и Симеон Бояджиев от гостуващия тим със силни изяви в срещата много често се връщаше да помага на защитата и насочваше топките към колегите си в най-изгодни ситуации за контраатака.

На два пъти Йордан Лечов извиси топката в наказателното поле на гостите, но там Атанас Димитров навреме отклоняваше кълбото пред Денис Ангелов. Последният в 65-та минута не успя от няколко метра да уцели вратата на петричкия тим. В 67-ма минута Йордан Тодоров от около 40 метра опита да изненада вратаря на домакините Иван Димитров, но топката прелетя на сантиметри отдясно от вратата му в аут. Нови пропуски за отбора на гостите направиха Йордан Тодоров и Мартин Русков. В 80-та минута главният съдия Петър Григоров отсъди дузпа в полза на Беласица. Точен от бялата точка бе Симеон Бояджиев и резултата бе променен – 2:1 за гостите от Петрич. До края на срещата не беше отбелязан гол и в двете врати и трите точки спечели отборът на Беласица. Така след победа като домакини в Микрево в изминалата събота с 3:2 над Рилски спортист, този път Комитите записаха победа и като гост на негостоприемния стадион „Свети Петър“ в Банско и в момента е с актив от 6 точки в два изиграни мача.