Киров: Не намерихме начин да излезем от първичната преса

0

Старши треньорът на Арда Николай Киров коментира причините за загубата с 2:3 от ЦСКА – София. В оставащите мачове до края на сезона кърджалийци ще се борят за седмото място, което дава право на участие в бараж за евротурнирите.

„Поддадохме се на натиска в първите 15-ина минути през второто полувреме. Твърде много статични положения пред нашата врата. Ръстово бяхме доста под отбора на ЦСКА.

С тази динамика от първото полувреме явно не можем да работим през целия двубой. Не намерихме начин да излезем от първичната преса, за да изместим играта 30-40 метра по-напред. Мисля, че това са основните причини.

Важно е, когато се излиза на позиции, да се отбелязват голове, защото те променят самочувствието на един отбор. Имахме около 6-7 бързи прехода през първата част, но липсваха през второто полувреме. Накрая сменихме и схемата на игра.

Изоставаме в точките от първите два отбора в тази група. Трябва да направим всичко възможно да наваксаме. При тези директни двубои ще се види кой е готов да играе бараж. Решаващи ще бъдат директните сблъсъци и резултатите от тях“, заяви Киров.

Стамен Белчев: Мислим за следващия мач. Мисля, че поведението на Каранга е непрофесионално